eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Türkiye'de ve Dünya'da Futbol
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Bank Asya 1.Lig ve TFF 2-3 Lig 2008/2009 Sezonu

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5051525354 58>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
umutjohn Liste gör
Deneyimli Yazar

Umutcan Ünlü
Yer: American Samoa
Online Durum: Offline
  Alıntı umutjohn Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/May/2009 saat 12:28
Alıntı yapılan ES_Kadir

Sakarya'nın , Kocaeli'nin küme düşmesine neredeyse zil takıp oynayacak , Karşıyaka gibi yıllardır çekiştiğimiz takım dururken 5. İstanbul takımının çıkmasını isteyen kişileri anlamıyorum bu mu tribün kültürü ? Tribünü tribün yapan maçı maç yapan karşındaki rakiptir . Ben karşımda İBB Kasımpaşa Hacettepe Konya değil Sakarya Kocaeli Karşıyaka Göztepe gibi takımlar görmek isiyorum . Ben maçtan önce iki rakip takımı el ele kol kola değil atışırken görmek istiyorum . Futbolda dost takım kardeş takım diye birşey yoktur bu saçmalık sadece bizim ülkemizde var . Futbolda rakabet vardır ve rekabet tribün kültürü yüksek takımlarla güzeldir . Onun içindirki dileğim Karşıyaka'nın çıkması . İstese forumun % 90'ı bana kızsın beni linç etsin zerre umrumda değil . Allah'ın bildiğini kuldan saklayacak değilim . Bu lige yakışan takım açık ara Karşıyaka'dır . İlla bir birini sevmek zorunda değilsin . Barça ile Madrid'liler birbirini çok mu seviyor bulsalar birbirini bi kaşık suda boğlarlar . Bunlardan biri olmasa rakabet olur mu ? Tat olur mu ? Everton'uz Liverpool olur mu ? GS'siz FB olur mu ? Olur ama eksik olur . Tatsız olur . Ben geçen sene Karşıyaka maçında aldığım tadın 10'da 1'ini Bursa maçında kardeşiz diye alamadım . Rezil bir tribün laçka bir maç izledik .
Objektif bir açıklama olmuş,ben de karşımda taraftar potansiyeli olan,güçlü bir camia görmek istiyorum.Kasımpaşa ile her zaman bir gönül bağı vardır ve olmalıdır da zarar gelmez bundan ama karşıyaka ile mi yoksa kasımpaşa ile mi maç yapmak istersin deseler banko Karşıyaka derim.Çünkü Futbol=zevk=rekabet=hırs
TEK GRUP,TEK YÜREK,TEK SES...
Yukarı
Ankalimes Liste gör
Deneyimli Yazar

Aydın
  Alıntı Ankalimes Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/May/2009 saat 13:22
Oncelikle sunu soyliyim garip bir sekilde herkes kendi dusundugu olsun, kabul gorsun istiyor forumda, hadi 18-19 yasindakilerin bu hircinlikla davranmasini cok garip karsilamiyorum ama 30 yasindan buyukler bile boyle davraniyorsa Turkiye'nin en duzeyli forumlarindan biri oldugumuz iddiasini bir daha dusunelim derim...( Gerci giriyoruz arada diger forumlara onlari gorunce o seviyelere dusmemiz cok zor, ''Ne is laa'' diye basliklari var adamlarin ama bizim kriterimiz kendimiz olmali )

Simdi kimi diyor ligde heyecan olsun, cekisme olsun, adrenalinli maclar izleyelim...Dolayisiyla Karsiyaka gelsin...Kesinlikle haklilar...Gecen seneki Karsiyaka, Sakarya maclarini hatirlayalim mac sabahinda basliyor macin heyecani, tribunlerin atmosferi bambaska...Karsiyaka basligina bakarsak yillar onceki maclarin hatiralari konusuluyor, bu mac Karsiyaka degil de x bir takimla olsaydi o gunle ilgili en ufak bir ani kalicak miydi ? Bunun yaninda taraftar potansiyeli, Izmir'in Super Lige artik dahil olmasi gibi diger detaylar da Karsiyaka'nin cikmasini isteyenlerin diger sebepleri...

Diger taraftan son yillardaki kardes takim furyasindan nasibini aldigimiz Kasimpasa var...Kasimpasa'nin cikmasini isteyenler de hem sempatilerini ortaya koyuyor hem de rahat bir deplasman istiyor.. Bu sekilde dusunenler de kendince hakli olabilir ama kendileri gibi dusunmeyenlerin Eskisehirspor'lugunu sorgulayinca komik duruma dusuyorlar... Yeter artik bu ben soyle taraftarim sen boyle taraftarsin muhabbetleri, acalim bir baslik herkes  yazsin yaptiklarini, dusunduklerini digerleri oylasin, belirleyelim dunyanin en kral Eskisehirspor'lusunu kullanici adinin altinda da not duseriz zira biktik artik her farkli dusunenin ayni sekilde suclanmasindan...

Kasimpasa'ya donersek lige cikarlarsa forumda ciddi ciddi sonucunun onemli olmayacagi maclar oynayacagimizi yazanlar var, bu nasil bir mantiktir anlamiyorum..Hatta bunu yazanlarin Eskisehirspor'lulugundan kusku duyuyorum Smile..Saka bir yana bu bence cok tehlikeli bir dusunce tarzi, tribun kulturumuzle ovunurken iyice futboldan uzaklasiyoruz... Bu sekildeki dusunceler gercekten birbirini seven 2 klupten kaynaklanan orjinal dusunceler olsa ona bile saygi duyarim ama yapmayin arkadaslar, bunlar Ankaragucu- Bursaspor maciyla basladi, Kocaeli-Antalya maclariyla devam ediyor umarim bize ugramadan uzaklasir. Konuyla cok alakasi yok ama bir taraftan hepimizin icinde oldugu taraftarimizdan gurur duyarken, yillarin getirdigi tribun kulturumuzden bahsederken, yillar sonra ciktigimiz Super lig'e icerde-disarda yaptigimiz tribun showlariyla renk katarken, diger tarafta bir hafta once genelde Inonu'de, bazen de diger tribunde soylenen tezahuratlari( dattirisinden, pozisyon penalti belani versine, icime islerkenden,es es gol gol gol'e, youla'nin 30 cm'ne ) kopyalayip soylemek Eskiehirspor taraftarina yakismiyor ama gel de bunu anlat...

Neyse konu cok dagildi, sonuc olarak hepimiz Eskisehirspor icin burdayiz, sahsen 1 tane Gs, Fb, Bjk, Sakarya, Karsiyaka macini 10 tane Kasimpasa, Bursa, Ankaragucu macina tercih ederim,su son yazdigimdan Kasimpasa'yla diger 2 takimi ayni yere koydugum dusunulmesin, bahsettigim maclar bu sene incerde oynadigimiz Bursa ve Ankaragucu maclari...Bence illa bir kardes, arkadas, dost vs takim olucaksa bu ayni ligden olmamali...

Son olarak Pazar gunku mac icin biz Konyaspor'u yenelim, Kasimpasa-Karsiyaka macini da hakeden kazansin....
Eskisehirspor Sevgisi Dunyanin Heryerinde
http://www.youtube.com/watch?v=Scf5ce_8M6w
Yukarı
poseidon Liste gör
Usta Yazar

Hüseyin
Yer: Estanbul
  Alıntı poseidon Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/May/2009 saat 13:37

Karşıyakanın gelmesini canı gönülden istiyorum... Tirbün kültürü olan takımların gelmesi Lig için biizm için her zaman olumlu olacaktır...

Yukarı
omerbihlar Liste gör
Usta Yazar

Ömer Bıhlar
Yer: Eskişehir
  Alıntı omerbihlar Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/May/2009 saat 13:42
Herkes şu gelsin bu gelsin diyor ama henüz biz lig de kalamadık. Biz pazar günü Konya'yı yenip lig de kalalım da kim gelirse gelsin rakibimizdir.
Rakibinle uğraşma, takımını destekle...
Ömer Bıhlar
Yukarı
Cumhuriyet Liste gör
Usta Yazar

Serkan
  Alıntı Cumhuriyet Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/May/2009 saat 13:42
Ne kadar çok taraftarı olan takım olursa, yani evinde baskı oluşturabilecek takım olursa; işte o zaman İstanbul dışından şampiyon çıkacaktır.İst takımları gittikleri şehirler de evsahibi durumundalar.(Bknz: Konya, Kayseri, Antep, Ankara vs...) Eskişehir, Bursa, Trabzon, Ksk vs... deplasmanlarında zorlanıyorlar, zorlanırlar.Gerçek deplasmanlar artsın ki; işte o zaman İstanbul hegomanyasını yıkarız.
Yukarı
rosario Liste gör
Deneyimli Yazar

Battal Altıntaş
Yer: Türkiye
  Alıntı rosario Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/May/2009 saat 13:47
Ve işte final maçı karşımızda.
Bir tarafta Başbakanın en sevdiği iki takımdan biri olan Kasımpaşa (diğeri Fenerbahçe), diğer tarafta Futbol Federasyonu başkanının memleketi İzmir'in takımı Karşıyaka.
Kasımpaşa adı Başbakan ile özdeşleşmiş semtimiz. Futbol federasyonu başkanının ise geçmişte İzmir'in diğer takımı Altay'da yöneticilik yaptığı bilinmekte.
Umarım saha dışı etkenler devreye girmez, sonucu yeşil çimler üzerindeki mücadele belirler.
Yukarı
kesdal Liste gör
Usta Yazar

mehmet kesdal
Yer: istanbul
  Alıntı kesdal Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/May/2009 saat 14:06
Biz şu Konya'yı hele bir yenelim de,süper lige kim çıkmış,kim düşmüş umrumda değil.Biz ,işimize bakalım.
Oyun bitince,şah da piyon da aynı kutuya konur.
Yukarı
rosario Liste gör
Deneyimli Yazar

Battal Altıntaş
Yer: Türkiye
  Alıntı rosario Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/May/2009 saat 14:15
Alıntı yapılan Ankalimes

Oncelikle sunu soyliyim garip bir sekilde herkes kendi dusundugu olsun, kabul gorsun istiyor forumda, hadi 18-19 yasindakilerin bu hircinlikla davranmasini cok garip karsilamiyorum ama 30 yasindan buyukler bile boyle davraniyorsa Turkiye'nin en duzeyli forumlarindan biri oldugumuz iddiasini bir daha dusunelim derim...( Gerci giriyoruz arada diger forumlara onlari gorunce o seviyelere dusmemiz cok zor, ''Ne is laa'' diye basliklari var adamlarin ama bizim kriterimiz kendimiz olmali )Simdi kimi diyor ligde heyecan olsun, cekisme olsun, adrenalinli maclar izleyelim...Dolayisiyla Karsiyaka gelsin...Kesinlikle haklilar...Gecen seneki Karsiyaka, Sakarya maclarini hatirlayalim mac sabahinda basliyor macin heyecani, tribunlerin atmosferi bambaska...Karsiyaka basligina bakarsak yillar onceki maclarin hatiralari konusuluyor, bu mac Karsiyaka degil de x bir takimla olsaydi o gunle ilgili en ufak bir ani kalicak miydi ? Bunun yaninda taraftar potansiyeli, Izmir'in Super Lige artik dahil olmasi gibi diger detaylar da Karsiyaka'nin cikmasini isteyenlerin diger sebepleri...Diger taraftan son yillardaki kardes takim furyasindan nasibini aldigimiz Kasimpasa var...Kasimpasa'nin cikmasini isteyenler de hem sempatilerini ortaya koyuyor hem de rahat bir deplasman istiyor.. Bu sekilde dusunenler de kendince hakli olabilir ama kendileri gibi dusunmeyenlerin Eskisehirspor'lugunu sorgulayinca komik duruma dusuyorlar... Yeter artik bu ben soyle taraftarim sen boyle taraftarsin muhabbetleri, acalim bir baslik herkes  yazsin yaptiklarini, dusunduklerini digerleri oylasin, belirleyelim dunyanin en kral Eskisehirspor'lusunu kullanici adinin altinda da not duseriz zira biktik artik her farkli dusunenin ayni sekilde suclanmasindan...Kasimpasa'ya donersek lige cikarlarsa forumda ciddi ciddi sonucunun onemli olmayacagi maclar oynayacagimizi yazanlar var, bu nasil bir mantiktir anlamiyorum..Hatta bunu yazanlarin Eskisehirspor'lulugundan kusku duyuyorum Smile..Saka bir yana bu bence cok tehlikeli bir dusunce tarzi, tribun kulturumuzle ovunurken iyice futboldan uzaklasiyoruz... Bu sekildeki dusunceler gercekten birbirini seven 2 klupten kaynaklanan orjinal dusunceler olsa ona bile saygi duyarim ama yapmayin arkadaslar, bunlar Ankaragucu- Bursaspor maciyla basladi, Kocaeli-Antalya maclariyla devam ediyor umarim bize ugramadan uzaklasir. Konuyla cok alakasi yok ama bir taraftan hepimizin icinde oldugu taraftarimizdan gurur duyarken, yillarin getirdigi tribun kulturumuzden bahsederken, yillar sonra ciktigimiz Super lig'e icerde-disarda yaptigimiz tribun showlariyla renk katarken, diger tarafta bir hafta once genelde Inonu'de, bazen de diger tribunde soylenen tezahuratlari( dattirisinden, pozisyon penalti belani versine, icime islerkenden,es es gol gol gol'e, youla'nin 30 cm'ne ) kopyalayip soylemek Eskiehirspor taraftarina yakismiyor ama gel de bunu anlat...Neyse konu cok dagildi, sonuc olarak hepimiz Eskisehirspor icin burdayiz, sahsen 1 tane Gs, Fb, Bjk, Sakarya, Karsiyaka macini 10 tane Kasimpasa, Bursa, Ankaragucu macina tercih ederim,su son yazdigimdan Kasimpasa'yla diger 2 takimi ayni yere koydugum dusunulmesin, bahsettigim maclar bu sene incerde oynadigimiz Bursa ve Ankaragucu maclari...Bence illa bir kardes, arkadas, dost vs takim olucaksa bu ayni ligden olmamali...Son olarak Pazar gunku mac icin biz Konyaspor'u yenelim, Kasimpasa-Karsiyaka macini da hakeden kazansin....

Aydın kardeşim,
Çok güzel ve zihin açıcı bir yazı olmuş.
Yukarı
toprak26 Liste gör
Yazar

Toprak Kara
Yer: Malezya
  Alıntı toprak26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/May/2009 saat 14:23
Hali vakti yerinde olan tüm Eskişehirsporluları Pazar günü (Konyaya gidemeyenler) Kasımpaşa tribününde ESES atkı ve formalarıyla Kasımpaşaya destek vermeye çağırıyorum. Karşıyaka sempatizanlarını da kınıyorum. Ahde vefa diye birşey vardır. Battal bey size yakıştıramıyorum.
Sermayem Derdimdir, Servetim Ahım
Yukarı
AsosyaL Liste gör
Deneyimli Yazar

Mert VARİŞ
  Alıntı AsosyaL Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 16/May/2009 saat 14:25
Alıntı yapılan ES_Kadir

Sakarya'nın , Kocaeli'nin küme düşmesine neredeyse zil takıp oynayacak , Karşıyaka gibi yıllardır çekiştiğimiz takım dururken 5. İstanbul takımının çıkmasını isteyen kişileri anlamıyorum bu mu tribün kültürü ? Tribünü tribün yapan maçı maç yapan karşındaki rakiptir . Ben karşımda İBB Kasımpaşa Hacettepe Konya değil Sakarya Kocaeli Karşıyaka Göztepe gibi takımlar görmek isiyorum . Ben maçtan önce iki rakip takımı el ele kol kola değil atışırken görmek istiyorum . Futbolda dost takım kardeş takım diye birşey yoktur bu saçmalık sadece bizim ülkemizde var . Futbolda rakabet vardır ve rekabet tribün kültürü yüksek takımlarla güzeldir . Onun içindirki dileğim Karşıyaka'nın çıkması . İstese forumun % 90'ı bana kızsın beni linç etsin zerre umrumda değil . Allah'ın bildiğini kuldan saklayacak değilim . Bu lige yakışan takım açık ara Karşıyaka'dır . İlla bir birini sevmek zorunda değilsin . Barça ile Madrid'liler birbirini çok mu seviyor bulsalar birbirini bi kaşık suda boğlarlar . Bunlardan biri olmasa rakabet olur mu ? Tat olur mu ? Everton'uz Liverpool olur mu ? GS'siz FB olur mu ? Olur ama eksik olur . Tatsız olur . Ben geçen sene Karşıyaka maçında aldığım tadın 10'da 1'ini Bursa maçında kardeşiz diye alamadım . Rezil bir tribün laçka bir maç izledik .

yazdıkLarınıza katıLıyorum, ben de geçen sene içerde oynanan karşıyaka maçındaki kadar başka hiç bir maçtan fazLa zevk aLamadım, ancak kasımpaşa ve esesin arasında bir sempati var, bu yüzden kasımpaşayı destekLiyorum, bana kaLırsa iki takım da çıksın ...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 5051525354 58>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,484 saniyede hazırlanmıştır