eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Ö.T.O.

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4041424344 133>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
esmaris Liste gör
Usta Yazar

Mehmet Ali ÜRESİN
Yer: Marmaris
Online Durum: Offline
  Alıntı esmaris Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Eki/2008 saat 23:22
Alıntı yapılan MuratHoca

Alıntı yapılan SaMeT

selim abi bence hangi takım taraftarı olursa olsun vede kralı olsun rakip takımı etklilemz.hatta ve hatta daha çok motive eder.
ama kendi futbolcusunu ateşler ama nasıl.bizim türkiyede olduğu gibi afedersiniz desibel rekorları kırarak değil.
maç içinde kendi topçusu herkesin taca gider dediği topu koştu çıkarmadımı bütün stad alkış.kaleci krtik bir kurtarışmı yaprı kıyamaet gibi alkış.sağdan bindirmemi oldu bütün stadın ayağa kalkması lazım diyelimki orta oldu ve top az farkla auta çıktı neticesinde ahhhhhh ve hemen alkış sesleri ama bütün stad.biz eskiden bunu yapıyorduk.şimdi yapmıyoruz.hemen örnek vereyim.burdaki karşıyaka maçı sezgin topu aldığında bütün açık kalktı ayağa ve gol olunca yıkıldı stad.bunun gibi çok örnek var
ama güya millete göre övmekle bitirilemeyen tribünler maça bakmıyorlar bile habire goy goy goy habire laylaylay.valla değil desibel ne rekoru kırarsan kır benim gözümde hiç bir kitle.
ne zaman futbolcunu alkışladın hakemi etkiledin maçı yaşayan bir taraftar kitlesi olduk yada öyle bir taraftar grubu benim gözümde bir numaradır 

Samet yani diyorsun ki taraftar maçı etkiler ama maçı yaşaması lazım o heyecanı hissetmesi o pozisyonda olması lazım.  Buna katılıyorum. Böyle olunca da dolaylı olarak bir şekilde maç'a etki eder ve çevirebilir sonucu çıkıyor.
..................
Selim bey'in dediği gibi bilinçli kişilerin sağ duyulu kişilerin çoğalması lazım.

Milano 'daki Milan-BeJeKe maçına gitmiştim..Genelde bağırmayan 53.000 Milanlı takımları atağa kalktımı öyle bir uğultu çıkarıyorlardı ki bjk'li futbolcuların ayakları birbirine dolaşıyordu,hatta 1 golüde kendi kalesine attılar...Tabii o uğultu için taraftar kadar öyle bir stadda gerekliWink
SeNsİz MaRmArİs BiLe SüRgÜn SaYıLıR EsEs'İm
Yukarı
SaMeT Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: SSCB
  Alıntı SaMeT Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Eki/2008 saat 23:26
murat abi hani diyorlarya şu tribün harika şu atmosfer bilmem ne ben onlara karşıyım.90 dakika bağırmak  hemde deliler gibi bağırmak iyi tribün değildir.banner abi yazmıştı sanıırm daha önce.orduspor taraftarını örnek vermişti.ben görmedim ama banner in tecrübesine dayanaraktan yazıyorum harbiden iyi tribün desek herkes burun kıvırır.orduda kimmiş der.illaki teksas çarşı der.
sözlerimin arkasındayım ama şu şekilde geri adım atarım.hani  o çok övülen tribünler gibi değilde pozisyonun içinde olan futbolcusunu devamlı teşvik eden moralli tutan ve gerektiği yerde bütün tribünler kart kart dediğinde hakeme kart gösteertirebilen bir tribün %100 olmasada yarı yarıya maçda söz sahibi olur derim.
Eskişehirspor bir din'dir..İdeolojidir..

isyan Ateşiyiz biz yanarız alev alev

Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Yer: Türkiye
  Alıntı otomatikkapi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Eki/2008 saat 23:40
Alıntı yapılan SaMeT

selim abi bence hangi takım taraftarı olursa olsun vede kralı olsun rakip takımı etklilemz.hatta ve hatta daha çok motive eder.
ama kendi futbolcusunu ateşler ama nasıl.bizim türkiyede olduğu gibi afedersiniz desibel rekorları kırarak değil.
maç içinde kendi topçusu herkesin taca gider dediği topu koştu çıkarmadımı bütün stad alkış.kaleci krtik bir kurtarışmı yaprı kıyamaet gibi alkış.sağdan bindirmemi oldu bütün stadın ayağa kalkması lazım diyelimki orta oldu ve top az farkla auta çıktı neticesinde ahhhhhh ve hemen alkış sesleri ama bütün stad.biz eskiden bunu yapıyorduk.şimdi yapmıyoruz.hemen örnek vereyim.burdaki karşıyaka maçı sezgin topu aldığında bütün açık kalktı ayağa ve gol olunca yıkıldı stad.bunun gibi çok örnek var
ama güya millete göre övmekle bitirilemeyen tribünler maça bakmıyorlar bile habire goy goy goy habire laylaylay.valla değil desibel ne rekoru kırarsan kır benim gözümde hiç bir kitle.
ne zaman futbolcunu alkışladın hakemi etkiledin maçı yaşayan bir taraftar kitlesi olduk yada öyle bir taraftar grubu benim gözümde bir numaradır 

Tribünlerimizin pekçok maçta etkili tezahürat yapamadığı konusunda hemfikiriz , lay lay çok oluyor bazen. Ama bence asıl problem senin yapılmasını istediğin şey bence :)...

Yani bence zaten şu anda stad genelinde sadece heyacanlı pozisyon olduğunda ses oluyor. Millet ayaklanıyor. Onun haricinde gruplar kendilerince tezahüratlar yapıyor. Eh pozisyonda çok olmayınca ne yazıkki sesde olmuyor :(...

Benim istediğimse pozisyon olsun olmasın keşke futbolcumuzun duyacağı şekilde tek ses olabilsek.
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
  Alıntı ES_Kadir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eki/2008 saat 00:16
Samet yazdığım yazıyı okudum acaba dedim yanlış mı yazmışım diye ben maçı taraftar aldırır diye bir cümle kurmadım . Zaten öyle birşey olsa hiç düşmezdik ligden . Ben de biliyorum tribünlerimizin şov yapmaya tribün yapmaya çok müsait olmadığını beni üzen 1. neden o takımlardaki gibi tek grup olmamamızdır . Birlikteliğin olduğu tribünler daha etkili görüyoruz işte bizde de böyleydi eskiden Amigo Orhan zamanında sonra Efsane Ayder ve Kızılcıklı'nın ilk zamanlarında 1 numaraymışız ama şimdi böyle değiliz . Şimdi nasıl yeniden 1 numara oluruz onu düşünmemiz lazım ben hiçbir gruba üye değilim bunun kendimce nedenlerim var ama karşıkıklı her tezahürata katılan biriyim . Benim isteğim taraftar olarak büyük bir yapılanmaya gitmemiz gerektiğini düşünüyorum ama bunun kolay kolay olmayacağınında farkındayım benimki güzel bir hayal şu anda .
Yukarı
SaMeT Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
  Alıntı SaMeT Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eki/2008 saat 00:48
tekrar bir yapılanmaya gitmemiz su götürmez bir gerçek.orası ayrı.ama diğer tribünlerede pek özenme.bağırmak taraftarlık değildir.acaba bu şartlarda (takım tribünün üstünün açık olması giriş çıkış eziyeti en pahalı bilet fiyatı havanın yağmura denk gelmesi gibi ) acaba başka hangi takımın taarftarı bu taraftra sayısına ulaşır biri bana yazsın yada açıklasın

Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
  Alıntı ES_Kadir Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eki/2008 saat 00:54
Samet inan senle aynı fikirdeyim BJK Çarşı'nın yaptığı gibi 90 dakika kıçını yırtmakda doğru değil zamanı geldimi tezahürat zamanı geldimi ıslık zamanı geldimi alkış yapacaksın hakemin kararı doğruda olsa yanlışta olsa aleyhimize ise yuhalayacaksın . Benim orda asıl vurguladığım tek seslilik . Bi de gruplarımızda bayrak hiç yok bu tribünlerin olmazsa olmazlarından biridir bence en azından bir renktir . Pankart ve bayrak konusunda da çok kötüyüz geçen sene o kadar para verilip Antalya maçında kullanılan bayraklardan bir daha haber alınamadı konuyu dağıttım ama bunlar gerçekler :)
Yukarı
SaMeT Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
  Alıntı SaMeT Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eki/2008 saat 10:35

bence tribünlerimizin itibarının kazanılmasının tek çaresi açıkta toplanmak

Yukarı
eses şahin Liste gör
Usta Yazar

K.Şahin ELAGÖZ
Yer: ESKİŞEHİR
  Alıntı eses şahin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eki/2008 saat 11:56
Alıntı yapılan ES_Kadir

Samet yazdığım yazıyı okudum acaba dedim yanlış mı yazmışım diye ben maçı taraftar aldırır diye bir cümle kurmadım . Zaten öyle birşey olsa hiç düşmezdik ligden . Ben de biliyorum tribünlerimizin şov yapmaya tribün yapmaya çok müsait olmadığını beni üzen 1. neden o takımlardaki gibi tek grup olmamamızdır . Birlikteliğin olduğu tribünler daha etkili görüyoruz işte bizde de böyleydi eskiden Amigo Orhan zamanında sonra Efsane Ayder ve Kızılcıklı'nın ilk zamanlarında 1 numaraymışız ama şimdi böyle değiliz . Şimdi nasıl yeniden 1 numara oluruz onu düşünmemiz lazım ben hiçbir gruba üye değilim bunun kendimce nedenlerim var ama karşıkıklı her tezahürata katılan biriyim . Benim isteğim taraftar olarak büyük bir yapılanmaya gitmemiz gerektiğini düşünüyorum ama bunun kolay kolay olmayacağınında farkındayım benimki güzel bir hayal şu anda .
Kadir Kardeşim değindiğin konular çok önemli.Ama sizinde dediğiniz gibi hayal.Neden hayal?Çünki gerçekleri söylemekten herkes çekiniyor.Ama benim bir çıkarım olmadığı için rahatca söyleyebilirim.Trübün lideri sete çıkar taraftarı yönlendirir değilmi?Bakın sette kaç kişi var kenilerini göstermek sivrilmek isteyen kişiler sete çıkmak için adeta birbirlrini ezecekler.Yani herkez yöneten olmak istiyor,yönetilmek zorlarına gidiyor.Birde bunu yaparken sağa,sola emirler yağdırıyorlar.Amigo Orhandan söz etmişsiniz onun bir işaretiyle trübünler hop oturur hop kalkardı.Şimdi her kafadan bir ses çıkıyor cünki herkes benim dediğim olsun diyor.Ama acaba ben buna layıkmıyım diye kimse düşünmüyor.Çıkmışlar üç-beş kişi sete bağırın lan..bağırmayacaksanız gelmeyin diye sagı solu tehtit etmekle lider olunmaz.Sette bir kişi olur herkes onu dinler.Ben 52 yaşındayım trübün lideri 20 yaşındada olsa onu dinlerim.Ama bana bağırın lan diyecek trübün liderininde alnını karışlarım.Angry
Ben 65'ten beri inanıyorum./Seni Yalnız Bırakırız mı sandın?
Yukarı
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Yer: Cameroon
  Alıntı iLkaSKimeSeSim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eki/2008 saat 12:58
Taraftar Derneklerinin taraftarın üzerinde hiçbir etkisi yok. Adı üstünde taraftarlar derneği , bu işi yapan arkadaşlarımız büyüklerimiz önce derneklerin görevlerini öğrenmeliler. Taraftar Derneği isen senin taraftarın yanında olman onlara destek vermen onları bilinçlendirmen gerekir. Taraftar Derneği yönetimle ilgili konulara girmemelidir. Eğer Yönetime karşı isen veya onun yanında isen bunu tribünden göstermelisin. Ben onlardan beklerdim ki bu bilet fiyatları hakkında yönetimle konuşsunlar . Gerektiği yerde yönetime resti çeksinler. Eğer bu klüb taraftarın üzerinden para kazanıp yürüyecekse Başkan bu işi derhal bıraksın. Süper lige çıktıktan sonra bu takıma bir çok yerden gelir gelirken biletleri pahalı yaparak taraftarı takıma küstürmenin nedeni ne ? Artık Dernekler bu görevleri yerine getirmelidir. Taraftara sahip çıkmalı onları bilinçlendirmelidir.. Tribün Kültürünü Türkiye'ye öğreten Eskişehirspor taraftarından eser kalmamış. Ne sahada oynanan futbola etkisi olmadığı gibi rakip takım taraftarlarınıda kendimize düşman ediyorlar. Biz değilmiyiz bu sitede başka bir konu altında Anadolu Birliğini sağlayalım. Anadoluda ilk baş kaldırışı yapan biziz bu işe biz önder olmalıyız diyenler. Hatta pankartın üstüne bütün Anadolu takımlarının amblemleri yapılsın diyenler.. Şimdi oradaki pankartı bir kez daha inceleyen oradaki amblemi bulunan kaç Anadolu takımıyla aramız kötü.. Artık milleti kendimize güldürmeyelim. Biz daha kendi dostumuzu bile kendi mize küstürüyoruz. Kendimizi dev aynasında görüyoruz sadece.. Biz Eskişehirliyiz biz istediğimizi söyleriz ama kimse bize hiçbirşey söyleyemez şeklinde hareket ediyoruz. Taraftarı bilinçlendirmek , Taraftarı organize etmek derneklerin göreviyken bu işi başkaları yapıyor..Sormak istiyorum bugüne kadar ne yapmışlar acaba Eskişehirspor taraftarları için ?             
Yukarı
SaMeT Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
  Alıntı SaMeT Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 07/Eki/2008 saat 13:21
cevap veriyorum ilkaşkım hiçbirşey.malesef hiçbirşey

Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 4041424344 133>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,531 saniyede hazırlanmıştır