eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Ö.T.O.

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3940414243 133>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
mehmet26eses Liste gör
Usta Yazar

Mehmet
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı mehmet26eses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Eki/2008 saat 22:25
Çok doğru -bizde herkes kafasına göre-lafı..Dün maçta açık orta en üstteydim.Tezahürat yapmayı,takımı ateşlemeyi geçtim,Kocaelinin ataklarında-hakemin Kocaeli lehine kararlarında ıslıklamaktan,yuh demekten bile aciziz.Tiyatro seyircisi gibi olacaz yakında,tık yok..

"Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın"mantığı veya çekingenlik,pasiflik'ten midir bilinmez sürekli susan büyük bir kitlemiz var.Tamam gereksiz tezahüratlarda yapmayalım ama gerekli yerlerdede sesimiz çıksın.Bu çokmu zor?
YAŞASIN ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
Wanted Liste gör
Yazar

Ali
Yer: Eskisehir
  Alıntı Wanted Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Eki/2008 saat 22:25
maç bitiminde sete çıktım Serdar'ın üçlüsünü videoya almak için üçlü bitiminde antalya alehine slogan attılar rakip takım tribününe yakın olan taraftarlarımız  bizde engel olduk küfür etmeyin yapmayın gibisinden . Bu kezde bize el kol hareketleri yapmaya başladılar.
Bu kadarda olmaz ama sen benim belki bir sonraki maçta maçı izleme şansımı elimden alacaksın Saham kapanacak.Abilerimizin dediği gibi Açık çok başı boş Buna bir an önce dur demeliyiz. Tezahürat yaparken 4 kişi birden yönlendirmeye calışıyor . Bir kişi dursun orda diğerleri yine sette dursunlar ama aynı yerlerde değil başta ortada sonda ozaman daha organize tribün yapabiliriz...
Yönetim iia..
Yukarı
SaMeT Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: SSCB
  Alıntı SaMeT Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Eki/2008 saat 22:35
es kadir texsas tatanga çarşı hmeydan müthiş bir baskı oluşturuyorlar demişsin bana bu grüpların bir tane çevirdiği maç söylesene.ben kabul ediyorum bizim tribünler gün geçtikçe kötüye gidiyorda.diğer takımların taraftarlarınıda gözünde büyütme.
hele hele atmosfer yapıyorlar renkarenk  baskı yapıyorlar bunların hepsi hikaye.taraftar maç almaz kardeşim maçı topçu alır.taraftar maç alır diyen adam halt etmiş.şimdi bana burda tek tek saydırmayın ne olduğunu.heeee illaki say dersende sayarım.kimsede gık diyemez.
çok çok küçük bir örnek vereyim.
en basiti dünkü maçta çoğu kişinin tribün anlayışına göre bizim tribünler kötüydü dimi.kabul dimi.eee ne oldu 90 da gol attık.şimdi biz hiç susmadan bağırsaydık bilmem ne yapsaydık diyecektikki maçı taraftar çevirdi dimi.yanlışmı.herkes böbürlenecekti.ama herkes sustu hatta çıkmaya hazırlanıyordu gol oldu.
gelelim gruplara başlayalım çarşıdan
yine çoğunluğa göre türkiyenin en ateşli tribünü bağırıyorlar falan.eee son 2 sezona bakalım.en krtik maçlarını fb ile yapıyorlar maçı alsalar şampiyonluk %80 her seferinde maçı alıp gidiyor.hani ne oldu.iyi bağırıyorlar hani ne oldu desibel rekorları.ateşli taraftar.ya okadar iyiysen kendi evinde şampiyonluk vermezsin
gelelim teksasa.stadın yapısı buna çok müsait.şimdi sana soruyorum.bursa türkiyenin eni iyi tribünüde kaç senedir neden güç bela ligde kalıyorlar.bu sene iyi kadro kuruldu havaya girildi gidiyorlar.yani takım varsa taraftarda ona göre.halbuki dün bursa seyircisi aman aman bir atmosfer yapmadı.buda doğaldır.skor 2-1 e gelince aynı bizim playoff da bolu maçında olduğu gibi ha yedik ha yiyecez derken bağıramadılar.
hodri meydan dün geldi bağırdı bağırdı gitti ya ne oldu bağırdıda alakalı alalkasız bağırsan ne olur ya.yada kendi evinde çok iyi baskı yaptıda ne oldu 3yedi 4 yedi.
yani anlayacağın kardeşim bu böyle uzaaaaar gider.
bizim taraftarımızda küçük görmeyin.sadece ve sadece taraftarı müşteri gibi gören bir yönetime 90 dakika ıslanacağını bilmesine vede kadrosu diğerlerine göre zayıf olan bir takıma 25 ytl gibi bir rakam verip açıkta 7 bin yada 8 bin seyircide bu taraftarın büüyklüğünü gösterir.yakımda biraz canlanma olsa tribünde canlanacak
yeri gelmişken maviş erkan bırak kardeşiim bu tribünü eses ibir gram seviyorsam git kapalıya destek ol.yalvarıyorum sanaçkaş yaparken göz çıkartıyorsunuz.hele dün rezildiniz ya.hiç bağırmasanız valla daha iyi.
yani sözün gelişi fazla takılmayın şu takımın atmosferi iyi şununki mükemmel diye.maçı futbolcu alır.unutmayın bunu.bu takımın başına sağlam idareciler gelsin ve biizm eses imiz kafaya oynasın bakalım ozaman ben bizim tribünlere ölmüş diyenleri görmek isteim
Eskişehirspor bir din'dir..İdeolojidir..

isyan Ateşiyiz biz yanarız alev alev

Yukarı
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Yer: Cameroon
  Alıntı iLkaSKimeSeSim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Eki/2008 saat 22:42
Aynen Samet'in dediğide doğru ben zaten bir çok zaman söyledim bunu top rakibe geçince ıslıklayacakmışız falan belki etkili olur ama ben bu şekilde gol olan pozisyon çok gördüm. 20-30 bin kişi ıslıklasada futbolcu sahada oynarken kendini maça veriyor ve tribünden gelen sesleri bile duymuyor normalde...Ama ben işin bu tarafını geçtim , yukarıda bende başka tribün grupları saydım ama bunları saymamdaki maksat o değilde bir takımın başka bir takıma karşı bir duruşu vardır. ya iyisindir ya kötüsündür . Tribün Liderleri maçtan önce buluşur ve konuşur . Eğer bir takıma dost isen bunu kendi taraftarına benimsetmelisin. Diğer takımlarda herşey taraftar dernekleri etrafında dönüyor . Bir Tribün grubunun başındaki kişi o tribünden çıkan küfüre  engel olamıyorsa bu iş böyle yürümez..
Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Yer: Türkiye
  Alıntı otomatikkapi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Eki/2008 saat 22:49
Alıntı yapılan ES_Kadir

Abi sen ben aklı selim herkes rakip taraftara küfür etmiyor zaten . Ama açık tribün çok başıboş nerdeyse her rakibe küfür var . Bu da bence tek yumruk olamadığımızdan dolayı biz de tek yumruk olsak ortak hareket edebilsek işte o zaman sorunlar kolay aşılır ama bizde herkes kafasına göre .

Önceki mesajında saydığın tribünler ve benzerlerinde düzenin nasıl sağlandığını bildiğini düşünüyorum. Bu tribüncülük işi bıçak sırtı bir iştir. Kibarlıkla tribün yönetilemiyor ne yazıkki , eline sopayı alıncada adın başka bir şey oluyor.

Genel taraftar profilimizi değiştirerek-geliştirerek mevcut gruplarımızında güzel çabaları ile Türkiyede bir ilk yaşatmak yakışır bize. Çok zor ama imkansız değil. Yılmadan çalışmak lazım , iyilerin - aklı selimlerin çoğalması birleşmesi birlikte durması lazım , ÖTO katılımcılarının zamanla daha çak saygınlık kazanması lazım , kalabalıklaşması lazım , stadın her yerinde bulunan ÖTO katılımcılarının birbirine destek vererek etrafa pozitif enerji yaymaları lazım.

Yada ülkemize bir Atatürk daha lazım misali istisnasız tüm taraftarın sayacağı biri lazım...
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...
Yukarı
otomatikkapi Liste gör
Usta Yazar

Selim Demircioglu
Yer: Türkiye
  Alıntı otomatikkapi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Eki/2008 saat 22:55
Samet ,

Eğer taraftarın maçın kazanılmasında katkısı yoksa yönetim doğruyu yapıyor. Çünkü o zaman taraftar sadece kulübe gelir katkısı sağlayan insan topluluğudur...
Doğru olabilir , endüstriyel futbolun neticesi bu olabilir...
Geçmişe duyulan özlem ve geleceğe olan umuttur bizi yaşatan...
Yukarı
es_emre26 Liste gör
Usta Yazar

E.A.
Yer: in dibi
  Alıntı es_emre26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Eki/2008 saat 23:02
Bence taraftarın maça etkisi var maç kazandırma olayı olmasa da psikolojik olarak baskı altına alıyoruz hakemi ve rakip takım futbolcularını...Hakem birçok pozisyonu biz ıslıklamasak es geçecekti örneğin...

Yönetim yanlış yapıyor...
Felsefe;'S'evinmek'İ'çin'S'evmedik!
http://www.felsefesis.com
Yukarı
max_payne Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: jupiter
  Alıntı max_payne Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Eki/2008 saat 23:03
Taraftarınmaçın kazanılmasında % 100 katkısı vardır.. Bende bi kaç örnek vereyim. Gese olimpiyatta oynadığı sene hem ligde hemde avrupada başarısız oldu. Ayrıca, deplasman yenmek en zor takımlar İngiliz takımlarıdır. Bunun sebebide tribünlerin sahaya çok yakın olması, taraftarın maçı seyrederek duruma göre tezahurat yapmasıdır.. Ayrıca, yerinde yapılan tezahurat hakemi ve rakip takım futbolcusunu olumsuz yönde etkiler..
,,,batıyor ama acıtmıyor senin sevdan,,,
Yukarı
SaMeT Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: SSCB
  Alıntı SaMeT Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Eki/2008 saat 23:05
selim abi bence hangi takım taraftarı olursa olsun vede kralı olsun rakip takımı etklilemz.hatta ve hatta daha çok motive eder.
ama kendi futbolcusunu ateşler ama nasıl.bizim türkiyede olduğu gibi afedersiniz desibel rekorları kırarak değil.
maç içinde kendi topçusu herkesin taca gider dediği topu koştu çıkarmadımı bütün stad alkış.kaleci krtik bir kurtarışmı yaprı kıyamaet gibi alkış.sağdan bindirmemi oldu bütün stadın ayağa kalkması lazım diyelimki orta oldu ve top az farkla auta çıktı neticesinde ahhhhhh ve hemen alkış sesleri ama bütün stad.biz eskiden bunu yapıyorduk.şimdi yapmıyoruz.hemen örnek vereyim.burdaki karşıyaka maçı sezgin topu aldığında bütün açık kalktı ayağa ve gol olunca yıkıldı stad.bunun gibi çok örnek var
ama güya millete göre övmekle bitirilemeyen tribünler maça bakmıyorlar bile habire goy goy goy habire laylaylay.valla değil desibel ne rekoru kırarsan kır benim gözümde hiç bir kitle.
ne zaman futbolcunu alkışladın hakemi etkiledin maçı yaşayan bir taraftar kitlesi olduk yada öyle bir taraftar grubu benim gözümde bir numaradır 

Eskişehirspor bir din'dir..İdeolojidir..

isyan Ateşiyiz biz yanarız alev alev

Yukarı
MuratHoca Liste gör
Usta Yazar

Murat Kiracı
Yer: Turkey
  Alıntı MuratHoca Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 06/Eki/2008 saat 23:18
Alıntı yapılan SaMeT

selim abi bence hangi takım taraftarı olursa olsun vede kralı olsun rakip takımı etklilemz.hatta ve hatta daha çok motive eder.
ama kendi futbolcusunu ateşler ama nasıl.bizim türkiyede olduğu gibi afedersiniz desibel rekorları kırarak değil.
maç içinde kendi topçusu herkesin taca gider dediği topu koştu çıkarmadımı bütün stad alkış.kaleci krtik bir kurtarışmı yaprı kıyamaet gibi alkış.sağdan bindirmemi oldu bütün stadın ayağa kalkması lazım diyelimki orta oldu ve top az farkla auta çıktı neticesinde ahhhhhh ve hemen alkış sesleri ama bütün stad.biz eskiden bunu yapıyorduk.şimdi yapmıyoruz.hemen örnek vereyim.burdaki karşıyaka maçı sezgin topu aldığında bütün açık kalktı ayağa ve gol olunca yıkıldı stad.bunun gibi çok örnek var
ama güya millete göre övmekle bitirilemeyen tribünler maça bakmıyorlar bile habire goy goy goy habire laylaylay.valla değil desibel ne rekoru kırarsan kır benim gözümde hiç bir kitle.
ne zaman futbolcunu alkışladın hakemi etkiledin maçı yaşayan bir taraftar kitlesi olduk yada öyle bir taraftar grubu benim gözümde bir numaradır 

Samet yani diyorsun ki taraftar maçı etkiler ama maçı yaşaması lazım o heyecanı hissetmesi o pozisyonda olması lazım.  Buna katılıyorum. Böyle olunca da dolaylı olarak bir şekilde maç'a etki eder ve çevirebilir sonucu çıkıyor.
..................
Selim bey'in dediği gibi bilinçli kişilerin sağ duyulu kişilerin çoğalması lazım.
üniESES-Karanlık ve ayaz gecelerde içimizde yanan ateştir, Eskişehir...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 3940414243 133>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,594 saniyede hazırlanmıştır