eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Genel
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Açık...

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 163>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
26özkan1982 Liste gör
Yazar

özkan türk
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
  Alıntı 26özkan1982 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 19:56

Senelerdir kızılcıklı tribünüde yer aldım. Fakat son 3-4 senedir hep açıktayım. Açık tribün bambaşkadır. Gelen taraftar profili bellidir. Eski açık yani açığın alt tarafına sadece maç seyretmek isteyen çekirdekçi tayfa gelir. Bunlar genelde 50-60 yaş civarındadır. Çok aşırı gaza gelmesi haline anca bağırabilir. Açık tribünün sol üst tarafı yani Atatürk EML tarafı yine çekirdekçi gruptur ama amigolar işi bilirse kolayca gaza gelir ve bağırırlar. Altesin sağ tarafı ise genelde bağırmaya en yatkın taraftarların bulunduğu yerdir.

Aslında durum şudur. Açık bazen öyle bir gaza geliyor ki, bütün stad ayağa kalkıyor. ama yapılan vakitsize tezahurat yada eylem herşeyi berbat ediyor. Mesela kaf kaf maçında tüm stad ayakta ama kızılcıklı italyano diye tutturdu. Tüm açğın ayakta olması bulunmaz bir nimettir ve bu durumdan faydalanacak tribün liderleri gerekir. En anlamsız tezahuratlar nedense açık coşunca yapılmaya kalkılıyor. Yani mehter marşı, esesimsin sen bizim canımız gibi "ağır" tezahuratlara açık tribün profili uzun süre iştirak etmez. Bu gibi durumlarda daha akıcı daha kısa ve daha iğneleyici tezahuratlar yapılmalıdır.
ASLA İPTAL ETMEYECEĞİM RANDEVUMSUN !!!
Yukarı
StS Liste gör
Usta Yazar

Ümit
Yer: Eskişehir
  Alıntı StS Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 20:18
Açığa adam gibi bir taraftar grubu lazım. Ben de eskiden Altes gurubundaydım. 3 sezondur maçları ordan izliyordum. O zamanlar Gençlerbirliği darıca, Bursa Merinos vb. takımlarla oynarken bile o tribün daha güçlü ve etkiliydi. Artık maçları kızılcıklı da izliyorum buna sebep ise altes dekilerin içten bağırmayıp adeta playback yapması. Bir de Altes de son izlediğim maç sanırım Mardin maçıydı 10-11 yaşlarında çocuklardan ibaret olmasıydı. Tamam gençlerin maçlara gelmesi çok iyi ama eğer Altes diye bir grup varsa açığı çoşturacak bir ses çıkartabilmeli ve çocuklarla da bu iş olmuyor, çoşkulu bir taraftar sesi çıkmıyor. Bunun için Açığın her yerine dağılmış taraftar grupları Altes de toplanmalı ve de başlarına Ruhi arkadaşımız getirilmeli.
Belki Bir Gün!
Yukarı
delibasozi Liste gör
Usta Yazar

Ozan Açık
  Alıntı delibasozi Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 20:25
Oturarak hakemi, rakibi ve sahadaki herkesi etkileyebilen, dev bir tribünümüz var. Yalnız benim gıcığıma giden nokta; kendi futbolcumuza hata yaptığında onu hedef alan küfürler, hakaretler.. Kim küfre alışık olsa da kendi evinde küfür yemek ister ki? Sonuçta bir spor; kazanmak ve kaybetmek de var içinde. Buna bir önlem almak gerek diyorum ve şöyle bir soru sorarak bitiriyorum: Oturarak maçı etkisi altına alan bir tribün, oturarak destek veremez, bağıramaz, şarkı söylemede veya tezahüratta bulunamaz mı?
Başka dile benzemez annenin sesi
Anne kadar özeldir Eseslinin ESESi..
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
  Alıntı banner Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 20:26
Bir zamanlar Ayder ve Kızılcıklı birleşmiş Efsane isminde bir grup kurulmuştu. Açığın ortasına Altes'in şimdiki yerine geçmişlerdi. Baya uğraştılar, sayıca da yeterli idiler ama açıkta olmadı, yine Kızılcıklı kapalıya, Ayder yerine geçti. Açıkta olmaz da. Ne zaman açığın üstü kapanır o zaman olur. Açıkta bulunanların en azından yarısı bağırmadıkça açıktan ses çıkmaz. Şimdi Nefer'le Kızılcıklı açığa geçsin, üç grup birlikte olsun açıktan yine ses çıkmaz. Zamanında denendi bu olmadı.
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
forzaes26es Liste gör
Yazar

soner
  Alıntı forzaes26es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 20:33
Alıntı yapılan 26özkan1982

Senelerdir kızılcıklı tribünüde yer aldım. Fakat son 3-4 senedir hep açıktayım. Açık tribün bambaşkadır. Gelen taraftar profili bellidir. Eski açık yani açığın alt tarafına sadece maç seyretmek isteyen çekirdekçi tayfa gelir. Bunlar genelde 50-60 yaş civarındadır. Çok aşırı gaza gelmesi haline anca bağırabilir. Açık tribünün sol üst tarafı yani Atatürk EML tarafı yine çekirdekçi gruptur ama amigolar işi bilirse kolayca gaza gelir ve bağırırlar. Altesin sağ tarafı ise genelde bağırmaya en yatkın taraftarların bulunduğu yerdir.

Aslında durum şudur. Açık bazen öyle bir gaza geliyor ki, bütün stad ayağa kalkıyor. ama yapılan vakitsize tezahurat yada eylem herşeyi berbat ediyor. Mesela kaf kaf maçında tüm stad ayakta ama kızılcıklı italyano diye tutturdu. Tüm açğın ayakta olması bulunmaz bir nimettir ve bu durumdan faydalanacak tribün liderleri gerekir. En anlamsız tezahuratlar nedense açık coşunca yapılmaya kalkılıyor. Yani mehter marşı, esesimsin sen bizim canımız gibi "ağır" tezahuratlara açık tribün profili uzun süre iştirak etmez. Bu gibi durumlarda daha akıcı daha kısa ve daha iğneleyici tezahuratlar yapılmalıdır.
Arkanızda biz varız biz taraftarlar Bitsin artık bu hasret gelsin başarılar
Yukarı
forzaes26es Liste gör
Yazar

soner
  Alıntı forzaes26es Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 20:57

açık türübün yaş ortalaması gruplara göre çok üstünde arkadaşa katılıyorum.birde ses berbat 20 adam sagımdaki solumdakini insanı duyamıyorum altesin sesini karsıda yankı yaparsa duyuyorum. bunuda altesin halletmesi lazım üç dört kişi toplu yapılacak tezahuratlarda acık türübünün önüne dağılmaları ve o üç dört kişi aynı anda bir birlerini kontrol ederek tezahurata baslatmaları lazım.

Arkanızda biz varız biz taraftarlar Bitsin artık bu hasret gelsin başarılar
Yukarı
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Yer: Cameroon
  Alıntı iLkaSKimeSeSim Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 21:18
[buna sebep ise altes dekilerin içten bağırmayıp adeta playback yapması. Bir de Altes de son izlediğim maç sanırım Mardin maçıydı 10-11 yaşlarında çocuklardan ibaret olmasıydı. Tamam gençlerin maçlara gelmesi çok iyi ama eğer Altes diye bir grup varsa açığı çoşturacak bir ses çıkartabilmeli ve çocuklarla da bu iş olmuyor, çoşkulu bir taraftar sesi çıkmıyor. Bunun için Açığın her yerine dağılmış taraftar grupları Altes de toplanmalı ve de başlarına Ruhi arkadaşımız getirilmeli. [/QUOTE]

KatıLıyorum size çoğu kişi playback yapıyor.
Bu arada Ruhi kim ?

BEnce Eskidende Maviş Erkan vardı orada ama yine oldukça sağlamdı Altes Tribünü, Ama Açığın büyüklüğünden dolayı çoğu zaman yetersiz kalıyor :(
Yukarı
kraleses Liste gör
Usta Yazar

Özer
Yer: Çorlu
  Alıntı kraleses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 21:58
Okuduğum 4 sayfa boyunca çoğunluk kabahatin Altes grubunda olduğunu yetersiz kaldığını söylemiş.Açık tribünde çok fazla genç insan var oturarak maç seyrediyolar yada oturdukları yerden Altesin onları kaldırmasını bekliyolar.Bekleyene kadar gelin Altese daha kalabalık olalım daha iyi bağıralım.Sebeplerden biri bu diğer sebep ve belkide en önemlisi bilet fiyatları..Açık tribüne 15 ytl verebilecek durumu herkesin yok.. Bu sitedekiler genelde yetişkin insanlar olduğu için genelde bilet fiyatlarının şampiyonluğa oynayan bi takıma göre uygn olduğu düşünülüyor ve durumlarını zorlamıyor 15 ytl..Evet belkide uygun ama öğrencileri düşündüğümüz zaman hiçde uygun değil..Ben kendi adıma konuşucam.Lisede okuyorum 1 hafta boyunca bişey yemiyorum zorlansamda tam bir hafta harçlıklarımı biriktiriyorum ve bilet alıp maça giriyorum ve tanıdığım bi çok arkadaşımda bu şekilde...
Yönetimimizin öğrencilere yaptığı bi uygulama var okullara bedava bilet gönderiliyor bin adet.Düşünce harika ama uygulama çok çok yanlış.Lise çağındaki kişinin zaten belirli bi kişiliği vardır tuttugu bi takım vardır ..bedava biletle gelen liselerde tanıdığım arkadaşlara bakıyorum hepsi bi takım tutuyo zaten.Bedava olduğu için laylayına geliyolar..Bedava bilet uygulaması ilköğretim okullarında yapılmalı diye düşünüyorum.
Ama liselerde Eskişehirspor atkısını boynundan çıkarmayan ve para sorunu olduğu için maça gelemeyen arkadaşlarım var.İşte bu uygulama aslında bu kitlelere hitap etmeli.Öğrencilere bilet konusunda indirim yapılması en güzeli.En büyük sorun bilet sorunu yani kısaca...
Yeni bi grup gelmeli diyenler olmuş böyle bişeyi bir kez daha düşünselerdi heralde buraya yazmazlardı...Yeni grup ne ifade edicek ? Sadece isim...Amacı Eskişehirspora destek olan kişiler zaten Altesde bağırıyor..Yoksa her önüne gelen grup kurma derdinde.
Suçu Altesde bulanlar bütün bunları düşünsünler..Altes Eskişehirspora destek veren en aktif ve sağlam gruplardan biridir..Altese kabahat bulana kadar sizde tribünlerimizin eski haline dönmesi için biraz çaba sarfedin... iyi akşamlar...

Yukarı
durukan Liste gör
Deneyimli Yazar

durukan
Yer: tekirdağ
  Alıntı durukan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 22:03

açığın oyuna müdaheleleri gerçekten çok önemli ama tezahuratlara katınılmak istendiğinde bir bütünlük sağlanmalı bağıracak kesimin altese yakın oturması etkili olabilir ve altesin en azından kendisine yakınj olan kısmı hareketlendirmek için birşeyler yapması lazım diye düşünüyorum. kaf-kaf maçında ilk yarının sonuna doğru bir ara boncuk geldi ve alt kesimi kaldırdı yani altes gayret etse sadece kendisine ve maça odaklanmasa altese eşlik edecek çok insan var

iSTaNBuLDa HaVaLaR NaSıL
aNaDoLuDa ŞiMŞeKLeR ÇaKıYoR

HaKKARiNiN KıRMıZı ŞiMŞeKLeRi
Yukarı
scarface_hkna Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: esk
  Alıntı scarface_hkna Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 14/Ara/2007 saat 22:16
yine diğer önemli konular gibi sayfalarca konuşulup sonuca bağlanmadan kapanmasın bu konu gücü yeten herkes birşeyler yapsın
Takımların karakterlerini yöneticiler ve futbolcular değil,taraftarlar belirler.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 23456 163>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,547 saniyede hazırlanmıştır