eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Dumansız hayata merhaba

Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 32>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
mike Liste gör
Deneyimli Yazar

Mikes Retey
Yer: Cuba
Online Durum: Offline
  Alıntı mike Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2009 saat 10:48
Alıntı yapılan eses esin

İşletmeciler açısından yasağı çok da düşünen yok herhalde.Belki yıllık 15 milyar tl sigaraya para veriliyor ama sigartanın yarattığı ekonomi en az bunun 2 katıdır.Bir bar veya kahvehanenin sigarasız olması demek zamanla kapanması demek ki bu da binlerce hatta milyona yakın kişinin işsiz kalması demek.Konuya bu açıdan bakınca ekonomik krizin vurduğu esnafa son darbeyi de tayyip ve çetesi vuruyor...

Allah size sağlıksız bol sigaralı günler versin o zaman ne diyelim. Yani ABD'de Avrupa'da işletmeler batmıyor da Türkiye'de mi batacak??? Bizzat gidip görmenizi tavsiye ederim. Biraz vizyonunuz genişler.
Yukarı
silkroad26 Liste gör
Deneyimli Yazar

sezai
Yer: EsKiŞeHiR
  Alıntı silkroad26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2009 saat 10:49
bu naletten kurtulcam inşallah 7 senden beri içiyodum şimdi 2  gunden berı ıcmıyorum sabır etcem dayancam bu sigarayı bırakcam bırakmayan fenerli olsun:D
ÖlEnE kAdAr EsEs
Yukarı
oredius Liste gör
Deneyimli Yazar

Uğur
Yer: Eskişehir
  Alıntı oredius Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2009 saat 10:51
Hayırlısı olsun..
ekosu;
Cafe için haklısın..Gidecek adam yine gider..Bende gideceğim..
Ama eğlenceye bara-pub'a ben gitmem..Alkolün yanında ciddi şekilde sigara tüketiyorum...Eğlenmeye gitmişim 1-2 duble bir şey içeceğim 10 dakikada bir sigara içmeye çıkacağım..Mümkün değil..Alkol+sigara içenler beni anlar...O yüzden bu yasağın en çok etkileyeceği yerler barlar-meyhaneler pub'lar olacaktır...Wink
Yukarı
es_bil Liste gör
Usta Yazar

Mehmet Ergim İMAN
Yer: Turkey
  Alıntı es_bil Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2009 saat 10:55
Uygulama çok ama çok yerinde bir uygulama, ama geçiş dönemi sancılı olacak, denetçilerin, görevlilerin ve gönüllülerin bu konuda esnek davranması gerekir.

"Aha da sigara içen birisi var" deyip uyarmadan hem ona hem de mekanın sahibine ceza yazarsa bu şekilde olmaz, bu tepki toplar. Kraldan fazla kralcı ve işgüzarlar maalesef olacaktır, burada onlar da çok katı olmamaları yönünde uyarılmalıdır. O yüzden esnek davranmak çok önemli, hele hele bu ilk günlerde kesinlikle esneklik olmalı.

Eğer esnek olunursa sonuca gidilir, harika bir yasa, sigara içmeyenler rahat nefes alacaklar, uzun vadede memleket kazanacak, ama sabırlı olmak gerekli.

YASA HAYIRLI OLSUN... 
Yukarı
Erkan26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan C.
  Alıntı Erkan26 Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2009 saat 11:00
Alıntı yapılan oredius

Hayırlısı olsun..
ekosu;
Cafe için haklısın..Gidecek adam yine gider..Bende gideceğim..
Ama eğlenceye bara-pub'a ben gitmem..Alkolün yanında ciddi şekilde sigara tüketiyorum...Eğlenmeye gitmişim 1-2 duble bir şey içeceğim 10 dakikada bir sigara içmeye çıkacağım..Mümkün değil..Alkol+sigara içenler beni anlar...O yüzden bu yasağın en çok etkileyeceği yerler barlar-meyhaneler pub'lar olacaktır...Wink
eğlenceye nereye gideceksiniz bundan sonra onu soruyorum işte
Yukarı
oredius Liste gör
Deneyimli Yazar

Uğur
  Alıntı oredius Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2009 saat 11:08

Evde açarım müziğimi çağırırım dostlarımı-arkadaşlarımı yasaksız istediğimiz gibi eğleniriz..

Yukarı
meliheses Liste gör
Usta Yazar

melih
Yer: Turkey
  Alıntı meliheses Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2009 saat 11:10
çok katı bi uygulama bence , sigara içenlere sabır dilemek lazım
Yukarı
eses esin Liste gör
Deneyimli Yazar

esin varnalı
Yer: eskişehir
  Alıntı eses esin Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2009 saat 11:14
Alıntı yapılan mike

Alıntı yapılan eses esin

İşletmeciler açısından yasağı çok da düşünen yok herhalde.Belki yıllık 15 milyar tl sigaraya para veriliyor ama sigartanın yarattığı ekonomi en az bunun 2 katıdır.Bir bar veya kahvehanenin sigarasız olması demek zamanla kapanması demek ki bu da binlerce hatta milyona yakın kişinin işsiz kalması demek.Konuya bu açıdan bakınca ekonomik krizin vurduğu esnafa son darbeyi de tayyip ve çetesi vuruyor...

Allah size sağlıksız bol sigaralı günler versin o zaman ne diyelim. Yani ABD'de Avrupa'da işletmeler batmıyor da Türkiye'de mi batacak??? Bizzat gidip görmenizi tavsiye ederim. Biraz vizyonunuz genişler.
    Ben bizzat gidip gördüm.Vizyonumun sizinkinden geniş olduğuna şüphe yok.Sanırım Almanyada batan barların açtığı davadan da haberin yok.İstersen ara sıra gazete oku.Avrupada işleri durma noktasına gelen barlar dava açtı ve kazandı.Avrupa bile geri adım atarken biz uygulamaya geçtik bu da ilginç oldu tabi.
    Benim buraya yazdıklarımı ancak esnaf arkadaşlar anlar.Daha hayatı tanımayan insanlara hava hoş.Kaldı ki ben sigara içmiyorum.Sigaradan daha zararlı olan araba egzozlarını yasaklayalım o zaman.Ama hayır.Arabaya ötv indirimi.Sanki o çok zararsız....
Yukarı
ESESLİTURGUT Liste gör
Deneyimli Yazar

TURGUT KÖSELER
Yer: eskişehir
  Alıntı ESESLİTURGUT Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2009 saat 11:25
çok güzel oldu önlem olınmasa türkiye kimse 60 yaşını göremeden gidecekti yeni nesil tiryaki çünkü
BAŞKA HANGİSİ DİYE SORANLARA İNAT SADECE ESKİŞEHİRSPORLUYUZ...
BU SENE HEDEF AVRUPA KUPALARI OLMALI...
Yukarı
birinci kaptan Liste gör
Yazar

Ömür Yıldız
Yer: Sakarya
  Alıntı birinci kaptan Alıntı  CevaplaCevapla Direct Link To This Post Tarih: 19/Tem/2009 saat 11:37
Bence çok yerinde bir düzenleme oldu. Umarım insanımız da buna çabuk adapte olur. Duydunuz mu bilmiyorum ama, ben bir yerde "Sigara içmeyip içilen ortamdaki havayı soluyan insanın, içenden 10 KAT daha fazla zarar gördüğünü" okumuştum. (Halk arasındaki tabiriyle "pasif içici" )
Vatan 26, mekân 54. (Şimdilik)
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <12345 32>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,469 saniyede hazırlanmıştır