eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2223242526 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
serdareses Liste gör
Usta Yazar

serdar
Yer: ESKİŞEHİR
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 10:36

AKP anayasasına tabiiki HAYIR dicem Wink

KI KI KIZILCIKLI...
Yukarı
kayılı Liste gör
Usta Yazar

ahmet arısoy
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 10:56
12 eylül darbesini yapanlarını tamamına yakını eceliyle öldü. evren ise 90 yaşını geçti. evren'in yargılanacağına inanan varsa bence önce psikoloğa gitsin..

"
işte 27 mayıs budur.Hasan Polatkan ve arkadaşlarının kemiklerini sızlatmamak için,kenan evrenin yargılanması için EVET.[/QUOTE]
tartışmaya gerek yok, en büyük ESES
Yukarı
can uçar Liste gör
Deneyimli Yazar

CAN UÇAR
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 11:08
Alıntı yapılan nogay

öncelikle bu bu referandumda oy kullanacak arkadaşların neyleri oylayacak bunları bilmesini isterim. şimdiye kadar okuduğum mesajlarda açıkça görünüyor ki sağdan soldan duyma bilgiler ve partzanlıktan öteye gitmeyen mesajlar var. bu yüzden http://www.ensonhaber.com/mecliste-kabul-edilen-anayasa-degisikligi-maddeleri.html linkten neleri oylayacağımızı okumanızı tavsiye ederim. değişen maddeleriokuduğunuzda aklınızda zaten bir takım düşünceler oluşacaktır.

ben bu referandumda malesef oy kullanamayacağım ama kullanmış olsaydım oyun kesinlikle evet olurdu. bunun sebeblerini sıralamak gerekirse eğer maddeleri okuduysanız yapılan değişikliklerin mantıklı oldğunu görürsünüz. burada hayır oyu vermemiz gerektiğini söyleyenelerin eleştirdiği maddeler

Buna göre, halen 11 asıl 4 yedek üyeli olan Anayasa Mahkemesi, 17 asıl üyeden oluşacak. TBMM, 2 üyeyi, Sayıştay Genel Kurulunun gösterdiği 3'er aday arasından; 1 üyeyi baro başkanlarının avukatlar arasından göstereceği 3 aday arasından gizli oylamayla seçecek.

ben bu maddenin bu kadar acımasızca eleştirilmesini anlamıyorum. diyorlar ki meclis istediği adamı anayasa mahkemesine atayacak. İşte eğer biraz zahmet edip okursak ne kadar saçma olduğunu anlarız. Meclisin sececeği üyeleri daha öncesinde sayıştay ve baroların seçmesi gerekiyor. kaldı ki meclisteki millet vekillerini biz seçiyoruz bu millet vekillerini seçen bizler iyi bir iş yapmadığımızı mı düşünüyoruz. kendimizi niye bu kadar aşağılıyoruz. benim seçtiğim bir vekilin anayasa mahmekesine birini seçmesinin ne kötü yanı var. demokrasi denikleri şey halkın seçtiğinin birini seçmesi mi yoksa bir başkasının mı? cumhuriyetle bana verilmiş egemenlik hakkını ben kimseye vermek istemem.Sanırım diğer maddelerede kimsenin itiraz ettiğini sanmıyorum.

Herkesin sandığa gitme tafartarı olduğumu belirtirmek istiyorum ve egemenliğimizi başka ellere vermeyin diyorum. sadece sizi seçtiğiniz kişiler sizin adınıza karar versin. Saygılar
kardeş sen evetçisin kendincede gerekçelerini ssöylemişsin.....bizim seçtiklerimizden çok memnun değiliz tabiki .işsizlik,terör,eğitim,sağlık  neden memnunuz?taraftar 30 tl maça gidemiyo kombine alamıyo borç dert içinde. seçilenler çokmu başarılı?bizim demokrasimiz tam olgunlaşmamış,seçilen partinin hukuk'a hükmetmesi çok sakıncalıdır.biz seçerken bu yasalar içinde ülkemizi yönet diye seçiyoruz yargıyı ele geçir diye seçmiyoruz.sen akp yi beyeniyo olabilirsin önümüzdeki seçimde veya bi sonraki seçimde akp kaybedince yerine geçecek iktidarın yargıyı elinde tutmasını kabuk edermisin.bu anayasa 12 eylül 1980 den beri defalarca değişti bu kadar tantana olmadı.maddeler tek tek oylansa çoğuna evet derdim ama paket dayatmasından dolayı hayır diyorum..
Yukarı
can uçar Liste gör
Deneyimli Yazar

CAN UÇAR
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 11:12
Alıntı yapılan banner

Şu orta oyununa, demokrasi, özgürlük gibi ulvi kelimeleri kullanarak bu kavramların da içini boşaltıyorlar ya en çok ona yanıyorum. Ne kadar özgürlükten ve demokrasiden yana olduklarını Tekel İşçilerine yaptıklarından, medyaya yaptıklarından, muhalefet olan herkesi hapse tıktırmalarından ya da şantajla köşeye sıkıştırmalarından uygulamalı olarak gördük. İstedikleri sadece kendi çıkarlarının ve de dünya görüşlerinin daha da perçinlenmesi.
aynen katılıyorum .
Yukarı
Arma İçin Liste gör
Usta Yazar

Murat
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 11:26
Şu referandumun Ordu'nun fındığına Malatya'nın kayısısına ne gibi bir zararı olacak da bunun için hayır denilmesi isteniyor orayı pek anlayabilmiş değilim :) Evet ya da hayır denilmesi için nasıl oy dileneceklerini, neleri araya sokacaklarını şaşırdılar. Cahile kömür dağıtmakla, referandumda hayır demenin Malatya'nın kayısısı için yararlı olacağını söylemek aynı şeyler, aynı oyunlar. Kaldı ki mühürde de "Evet" yazılması da büyük bir oyun cahil için. Bu kadar kara oyunlar oynanıyorken insan ne yapacağını şaşırıyor. Ben oy kullanmayacağım ama benim düşüncem keşke maddeler tek tek oylamaya sunulsaydı. Bir de cevabını almak için can attığım bir sorum olacak. Bu paketi AKP değil de CHP hazırlayıp oylamaya sunsaydı yine herkesin kararı aynı mı olacaktı? Desteklenen/karşı çıkılan siyasi partilere göre oy kullanılacak olması beni çok düşündürüyor.
22 Haziran 2013
Yukarı
lord of eses Liste gör
Usta Yazar

Sermet
Yer: Altından :)
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 11:34
yargıyı ele geçirmek isteyenlere türkiye cumhuriyetinde türk kimligini yok etmeye calısanlara HAYIRRRRR
MECNUN BİLSEYDİ ESES SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ=KIZILCIKLI=kom no 0504
Yukarı
26ss26 Liste gör
Usta Yazar

İsimsiz
Yer: İzmir
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 11:37
Alıntı yapılan darling eses

Referandum’da neden “hayır” denmeli?<FONT size=2 face="Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif">

Sevgili okurlar; bu hafta sizlere Anayasa değişiklikleri ile ilgili bazı noktaları sunmak istiyorum. Siyasete atılarak CHP Parti Meclisi’ne seçilen anayasa profesörü Süheyl Batum’un hazırladığı “AKP Anayasası ile ilgili sorular cevaplar” niteliğindeki çalışmasını sizlerle paylaşmak istiyorum. Batum’un saptamaları referandum konusunda ufkunuzu açacaktır. Hepinize şimdiden iyi haftalar dilerim... ANAYASA NEDEN ÖNEMLİDİR?Çünkü toplumun, toplumdaki değişik grupların, katmanların isteklerini yansıtır. Onların ayrı ayrı haklarını korur. İşçilerin haklarına yer verir. Sendikaların haklarına yer verir. Sendikasız çalıştırılanların, emeklilerin, işverenlerin, kadınların, çocukların, engellilerin, değişik mezheplerdeki yurttaşların, öğrencilerin, küçük esnafın, yargının, basın emekçilerinin, gazilerin ve bu ülke için canını vermiş şehit ailelerinin, TEKEL işçilerinin, çiftçilerin, tarım kesiminde çalışanların haklarını korur.ANAYASA NASIL YAPILIR?Yapar; Anayasa’yı yaparken, tüm bu grupların temsilcileri çağrılır, görüşleri alınır, talepleri alınır. Anayasa bu taleplerin tümüne yer verebildiği oranda demokratik bir anayasa olur. Ve anayasa, ancak böylece bir “toplum sözleşmesi” olur.AKP ANAYASASI BÖYLE Mİ YAPILDI? Hayır. AKP tek başına Anayasa’yı yaptı. Hiçbir partinin görüşlerini almadı. Tüm sivil toplum örgütlerine “üç gün süre” verdi. CHP’nin “üç maddeyi ayırıp, diğerlerini beraber oylama” önerisine cevap bile vermedi. Bugüne kadar yapılan tüm çalışmalara, diğer partiler ya da sivil toplum örgütleri tarafından hazırlanan taslaklara dönüp bakmadı bile. ANAYASA TEK PARTİ TARAFINDAN YAPILABİLİR Mİ? Hayır. Çünkü o zaman “toplum sözleşmesi” olmaz, “parti anayasası” olur. “AKP anayasası” olur.1982 ANAYASASI İLK KEZ Mİ DEĞİŞTİRİLİYOR? Kesinlikle hayır. 1982 Anayasası, bundan önce tam 16 kez değiştirildi. Bu sonuncusu ise, 17’inci değişiklik oluyor. Yani darbe Anayasası’nı ilk kez değiştirdikleri tam bir “yalan”, tam bir “göz boyamaca”. Üstelik bu değişikliklerin yedi tanesi, daha AKP iktidara gelmeden yapılmıştı. Hem de o dönemde TBBM’de bulunan tüm siyasal partilerin katılımları ile... Yani AKP’nin ve yandaş aydınların(!) iddia ettiği gibi, 1982 Anayasası, ilk kez değiştirilmiyor. Bundan önceki değişiklikler de yine aynı kişilerin iddia ettikleri gibi “makyaj niteliğinde” değişiklikler değil. DEĞİŞİKLİKLERE AKP YAPTIĞI İÇİN Mİ KARŞI ÇIKILIYOR? Buna da kesinlikle hayır. AKP iktidarı, bugüne kadar tam 9 kez Anayasa’yı değiştirdi. Bu son yapılan da 10’uncusu oluyor. Ve bugüne kadar yapılan bu 10 değişiklikten sadece 3’ü toplumda tartışma yarattı. Çünkü üçü de, diğer siyasal partileri, sivil toplum örgütlerini ve tartışmaları dikkate almadan, tamamen “baskıcı bir anlayış” ve “benim çoğunluğum var, her istediğimi yaparım” mantığı içinde yapılmıştı. Aynen şimdi tartıştığımız son değişiklik gibi.TÜRKİYE’DE BUGÜNE KADAR NELER TARTIŞILDI?Kısaca sıralayalım; dokunulmazlıklar, cumhurbaşkanının yetkileri, kadın hakları, partilerin iç işleyişlerinin demokratik olmaması, lider sultası, YÖK, yargının dosya çokluğu nedeniyle geç işlemesi, yolsuzluklar, Alevilerin hakları, etnik kökenli vatandaşlarımızın kültürel hakları, sendikal haklar, grev hakkının sınırları, yüzde 10’luk insafsız seçim barajı, kültürel haklar, HSYK’da bakanın ve müsteşarın yer almaları. İşte tüm bunlar, 1982’den bu yana tartışıldı. Tüm partilerin, siyasal grupların, sivil toplum örgütlerinin talepleri olarak ortaya çıktı.AKP ANAYASASI BU TALEPLERE YER VERİYOR MU? Hayır. Hiçbirine yer vermiyor. AKP Anayasası’nda ne dokunulmazlıklar sınırlanmış, ne partilerin iç işleyişi ile ilgili bir düzenleme var, ne YÖK değiştirilmiş ne kadınlara kota getirilmiş, ne sendikalara bir hak getirilmiş, ne işçilerin insanca yaşam hakları güvenceye alınmış. AKP Anayasası, bunların herhangi birine yer vermiş mi? Hayır. AKP ANAYASASI’NDA NE VAR? Sadece “göz boyamacılık” var. “Hak getiriyoruz” görüntüsü altında “hiçbir hak, özgürlük, yenilik” getirmemek var. Bir tek “AKP iktidarının yargıya tek başına egemen olması” var. Anayasa Mahkemesi üyelerinin tamamını iki kişinin seçmesi var. Abdullah Gül ve Recep Tayyip Erdoğan’ın tüm Anayasa Mahkemesi üyelerini seçmesi var. İleride kendilerini Yüce Divan olarak yargılayacak mahkemenin tüm üyelerini kendilerinin seçmesi var. Böylece Yüce Divan’dan kaçma yolu var. KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIK VAR MI?Hayır. Sadece “bu maksatla alınacak tedbirler, eşitlik ilkesine aykırı sayılamaz” diye bir ibare ekleniyor. Bu ne anlama geliyor? Hangi tedbirler? İleride alınacak tedbirler. Peki süresi ne bu tedbirlerin? Yani ne zaman alınacak bu tedbirler? Belli değil, “alınacak” demiş ya. Böyle bir pozitif ayırımcılık olur mu? Örneğin kadınlar bu düzenlemeden sonra TBMM’de ne kadar oranda temsil edilecek? Ya diğer örgütlerde? Böyle bir oran yok. Çünkü “gerçek bir pozitif ayrımcılıktan” söz eden yok. TOPLU SÖZLEŞME HAKKI VAR MI? Yok. Eski düzenlemede yer alan “toplu görüşmenin” adı toplu sözleşme yapılmış o kadar. “Toplu sözleşme yapılması sırasında” memurlar idare ile uzlaşırlarsa iş tamam, ama ya uzlaşmazlarsa? AKP Anayasası şöyle diyor: “Uyuşmazlık çıkması halinde taraflar kamu görevlileri hakem kuruluna başvurabilir”. Nasıl bir kurul bu? Bürokratlardan oluşan bir kurul. Yani memurlar idare ile anlaşamazlarsa, idarenin kurduğu “hakem kurulu” karar veriyor. Peki nasıl bir sözleşme bu? Sonucu yine idareye bağlı. Acaba “kamu görevlileri hakem kurulunun” kararlarını beğenmezlerse, memurların yargıya gitme hakları var mı? Hayır. AKP Anayasası onu da engellemiş: “Kurulun kararları kesindir” diyor. Yani tam bir yalan. Ortada ne toplu sözleşme var. Ne uzlaşma olmazsa grev hakkı ne de yargıya gidebilme hakkı var. ÇOCUKLAR KORUNUYOR MU?Anayasa aynen şöyle bir düzenleme getirmiş. “Devlet, her türlü istismara ve şiddete karşı çocukları koruyucu tedbirleri alır”. Peki bu düzenleme olmazsa, “devlet çocukları istismara ve şiddete karşı” koruyamayacak mı? Engel mi var? Anayasa’da zaten 41. maddede “çocukları korur” diye bir düzenleme yok mu? Bunun yeni getirilenden farkı ne? Hiçbir farkı yok. Amaç zaten “yeni bir hak getiriyormuş” gibi yapmak ve göz boyamak. Esas amacı saklamak. KAMU DENETÇİLİĞİ GELİYOR MU?AKP Anayasası şöyle diyor: “Kamu denetçiliği kurumu idarenin işleyişiyle ilgili şikâyetleri inceler.” Bu kadar. Tabii bir de “iktidar partisi çoğunluğunun tek başına seçeceği” getirilmiş. Peki kurumun yetkileri, görevleri? Bunların hiçbiri Anayasa’da yok. Örneğin ne zaman başvurulur? Kararları yargı ile çatışabilir mi? Çatışırsa ne olur? Şikâyetleri inceler incelemesine de, sonra ne yapabilir? AKP iktidarı neden bunları düzenlememiş? Acaba unutmuş mu? Oysa dünyadaki örneklerinde de, en çok sıkıntı yaratacak konular bunlar. Anayasa’da bunlara çözüm getirilmesi gerekir. Acaba AKP iktidarı, tüm bu konuları ve dünyadaki örnekleri ve uygulamaları bilmiyor olabilir mi? Bu denli “yetersiz bir düzenlemeyi” sakın bilerek, isteyerek getirmiş olmasın? EKONOMİK SOSYAL KONSEY VAR MI? AKP Anayasası şöyle diyor: “Hükümete istişari nitelikte görüş bildirmek üzere ekonomik ve sosyal konsey kurulur.” Şimdi burada “yeni bir kurum mu” kurulmuş? Kesinlikle hayır. Ekonomik Sosyal Konsey zaten var. Bakan istediği zaman toplanıyor, istemediği zaman toplanmıyor. AKP Anayasası’nda bu değişiyor mu? O da hayır. Görüş bildirmekten öte bir görev ya da yetki verilmiş mi? Ona da hayır. AKP iktidarı neden bunları düzenlememiş? Acaba unutmuş mu? Acaba AKP tüm bu konuları ve dünyadaki örnekleri ve uygulamaları bilmiyor olabilir mi? Bu denli “yetersiz bir düzenlemeyi” Anayasa’ya koymuş olmanın bir artısı var mı? Kesinlikle hayır. O halde sakın bilerek, isteyerek yapmış olmasın? Yani diğer maddeler gibi, sadece “dostlar alışverişte görsün” düşüncesi ile getirilmiş olmasın? SON SÖZ: Şimdi bir kez daha düşünelim. Yukarıda söylediklerimiz doğru değil ise, eleştirilerimiz haklı değil ise, unutulanların gerçekten unutulduğunu düşünüyorsanız, Anayasa’ya “evet” verin, ama söylediklerimiz doğru ise, Anayasa’ya “hayır” verelim.

Bütün sorulara cevap veren bir yazı; bence herkes okusun; neden evet,neden hayır denmesi gerektiği daha iyi anlaşılabilir.
Yukarı
aRı26 Liste gör
Yazar

Furkan Arı
Yer: Raykent
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 11:49

Bu ülkede sadece Recep Tayyip ile Kılıçdaroğlu var sanki ülke onların etrafında bölünmüş Ya Tayyipçi Ya Kılıçdaroğlucu Onlar nederse o oluyor sanki.DEVLET BAHÇELİNİN dedikleri hiç önemli değil sanki.Milletle ağız dalaşı yapmıyor ya.

ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
ccigarr Liste gör
Usta Yazar

hakan
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 11:53
Ne Tayyipçiyiz ne Kılıçdaroğlucu ekmekçiyiz ekmekçi 
haramilerin saltanatını yıkacağız...
Yukarı
esesim Liste gör
Usta Yazar

Selahattin ERDOĞAN
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 11:57
Alıntı yapılan escem

10 terörist, vatandaşlara "Referandumda hayır diyeceksiniz. Yoksa canınızdan olursunuz" tehdidinde bulundu.

Tarihi referanduma sayılı günler kala, Tunceli'nin Ovacık ilçesi karayolunda şok bir olay gerçekleşti. 10 kişilik PKK'lı grup, karayolunu trafiğe kapatarak 30 aracı durdurdu. PKK'lılar vatandaşlara referandumda "Hayır oyu vereceksiniz yoksa canınızdan olursunuz" diyerek tehdit dolu propaganda yaptı. Uzmanlar ise PKK'nın bu tehditlerinden kırsal kesimde yaşayan vatandaşların etkilenebileceğine dikkat çekerek uyarılarda bulundu.  

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

"Habervaktim" sitesinin haberine göre şok olay, Tunceli'nin Ovacık ilçesinde Bent Köprüsü Mevkii'nde yaşandı. 8 Ağustos'ta sabah 10.00 sıralarında gerçekleştiği belirtilen eylemde 10 terörist, yaklaşık 30 aracı durdurdu. Araçlardaki vatandaşlara referandum ile ilgili konuşmalar yapan PKK'lılar, "Hayır oyu vermeyenler canlarından olacak" diyerek tehdit etti. Daha sonra yolu trafiğe açan teröristlerin bu eyleminin müşteki ifadelerine de yansıdığı da belirtildi. Bu dehşet anlarını yaşayan bazı vatandaşların ilgili makamlara başvurarak, durumu bildirdiği aktarıldı. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

KIRSAL KESİM ETKİLENİR!

Doç. Dr. Emre Uslu, PKK'nın bu tarz eylemleri yıllardır yaptığını söyledi. Uslu, PKK'nın ya da BDP'nin siyaset aracı olarak şiddete ihtiyacı olduğunda bu tip işler yaptığına dikkat çekti. Bu tarz tehditlerin özellikle kırsal kesimlerde yaşayanlar üzerinde çok büyük etkisi olacağını vurgulayan Uslu şunları söyledi: "Çünkü kırsalda kimin ne oy kullanacağı çok nettir. Dolayısıyla PKK'ya rağmen kırsalda oy kullanmak cesaret ister. Van seçimlerinde 'biz kimin ne oy kullandığını biliriz' diye açıkça tehdit bildirisi yayınladırlar. Bu ikiyüzlülüğü, riyakarlığı bir kenara bırakalım. Abdullah Öcalan bu şekilde söyledi BDP ve PKK da bunu yapıyor"

KEPENK KAPATMANIN SANDIK VERSİYONU

PKK'nın Tunceli'de yaptığı propagandayı Bugün'e değerlendiren Kürt aydını Ümit Fırat, BDP'nin tavrını hatırlatarak olayı açıklık getirmeye çalıştı.

BOYKOTA DÖNDÜLER

Hayır dedirtmeye çalışanların başarısız olunca 'boykot' kararı aldığını söyleyen Fırat, referandumun demokratik bir olay olduğunu belirtti. Hayır veya boykot kararında dahi demokratik bir çerçeve olması gerektiğini vurgulayan Fırat, "Ama insanın niyeti üzüm yemek değil bağcıyı dövmekse işte böyle açığa çıkıyor. Köylüye tehditte bulunmak referandumla ya da demokrasiyle ne ölçüde bağdaşıyor? Kepenk kapatma eylemini yapanlar, bunu gündeme getirilen konuyla ilgilimi gerçekleştiriyor? Hayır, bu mahalle baskısının ötesinde bir baskı ve tehdittir. Kapatmazsa, işyeri ateşe verilebilir, yalnız bırakılır, orada yaşayamaz hale getirirler. O bakımdan, bu olaya kepenk kapamanın sandık ve oylama versiyonu diyelim. Belli eylemlerde kepenk kapamaya yönelirken, sandığa gitme konusunda 'gitmeyeceksiniz' diyerek baskı altında tutabiliyorlar, tutarlar" diye konuştu.

http://www.internethaber.com/?interstitial=true

İşte AKP yandaşı medyanın güzel bir taktik oyunu. Halka bu haberle şu mesaj veriliyor: "Bakın pkk teröristi halka Hayır demeleri yönünde baskı yapıyor, siz onların hayır dediği bir referandumda onlarla aynı safta yer almayın"

Haberi yarım saattir inceliyorum. Ayrıntı yok. Tek ayrıntı olay karayşolunda olmuş, 10 terörist ve yaklaşık 30 araç. Teröristleri o korku ve dehşet anı içinde  tek tek sayan vatandaş araçları tam sayamamış. Konu edilen yer son günlerdeki saldırılar nedeniyle son derec hassas bir bölge. Olay gündüz saatlerinde oluyor habere göre. pkk bu hassas günlerde oralarda o kadar rahatki, devletin güvenlik güçleri o kadar acizki, adamlar karayolunu kesiyor onlarca aracı durduruyor, milleti araçlardan indirip bir yere topluyor ve konuşma yapılıyor. Vay anam vay!!!

Haberi yayınlayan site yandaş Vakit gazetesinin sitesi, olayın yorumları ise yine yandaş Bugün gazetesinde çıkıyor. Vatandaşın olayda dehşete kapıldığı belirtiliyor ama bazı vatandaşlar bu dehşet ve korkuyu yenip gidip müşteki olmuşlar. Acaba bugüne kadar bölge halkının pkk ile ilgili kayıtlı kaç tane şikayeti vardır merak ettim. Bu şikayet dilekçelerinde neler yazılmış...

Gerçi yandaş medya için bunlar sorun değil, nasılsa gizlilik var bu tür şeyler de. Vatandaşın anı sanı açıklanmayabilir. Mesela eski terörist olup sonra tövbekar olan bir gizli tanık çıkıp "filanca komutan bizimle işbirliği yaptı" dedi mi iş biter... Yedi düvel gelse hiçbiri kişi o komutana inanmaz ama herkes o tövbekar(!) teröriste inanır. Burda da aynı metod uygulanır. Şikayetçi vatandaşın ismi açıklanmaz. Kim olduğunu kimse bilmez. Ama o adam böyle bir şey yaşandı diyorsa yaşanmıştır o kadar!!!!
Wink

terör örgütü ve siyasi uzantısı bdp uzun zamandır boykot çağrısı yapıyor. boykot da ne yapılacak oy kullanılmayacak. Eğer bunlar gerçekten hayır diyecek olsalar mezardakileri de çıkartıp hayır dedirtirler. Boykot yaparak hem bu tür oyunlara zemin hazırlıyorlar hem de Evetlerin avantaj kazanmasını sağlıyorlar. Biz de bu tür haberleri çölde su bulmuş gibi paylaşır dururuz....

SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2223242526 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,469 saniyede hazırlanmıştır