eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2122232425 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Darkevil_26 Liste gör
Usta Yazar

Erkan
Yer: Hamamyolu
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 00:26
Alıntı yapılan askavesevgiyedair

Boşuna tartışmaya gerek yok çünkü sandığa giden herkes evet diyecek, çünkü mühürlerde evet yazıyor :)

siz kaçın ben oyalarım
Biz sahadaki sen;
Sen tribündeki biz..
Yukarı
ccigarr Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 00:31
Yök diye bir kurum var anayasada bununla ilgili bir madde var mı hani yök ü elegeçirmeden önce sürekli eleştirdikleri kurum at koşturacaklar bu anayasayla her yeri kendi adamlarıyla dolduracaklar sonra elimiz kolumuz bağlı yapacakları icraatlara katlanacağız HSYK nın iktidar yanlısı olması demek siyasallaşmış yargı demek yeni atanacak yargıçların savcıların akp hükümetince belirlenmesi demek iktidar değişsede HSYK üyeleri bu anayasayla uzun süre görevde kalacak geleceğimize ipotek konulmasına HAYIR ...

renkdaşımın dediği sözü çok beğendim ;

Hayırlı Refarandumlar....
haramilerin saltanatını yıkacağız...
Yukarı
techal Liste gör
Deneyimli Yazar

Hasan
Yer: Ankara
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 00:35
Alıntı yapılan disasel

Anayasa mahkemesi üyelerinin seçilme biçimi nedeniyle ve parti kapatmaların zorlaştırılması+partilerin meclis tarafından(Yani çok olan azı kapatır...)zihniyeti sebebiyle oyum HAYIR olacaktır.

Kanunun 8. maddesi anayasanın 69. maddesinde değişiklik yapıyor ve parti kapatmayı zorlaştırıyordu. Fakat mecliste referandum için gereken 330 üstü oy alamadığı için düştü ve paketten çıkartıldı. Bu madde ile ilgili olan ve yeni getirilen geçici 18. madde de düştü.

Yani parti kapatmanın zorlaştırılması referandum paketinde mevcut değil.
Yukarı
esmet Liste gör
Deneyimli Yazar

Metin DURAN
Yer: ist/esk
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 01:13

Her işte vardır bir HAYIR...

Solcu olmadığın için solculara ağlamana ülkücü olmadığın için ülkücülere ağlamana anlam veremiyorum rte .timsah gözyaşlarıyla bu milleti kandıramazsın ...şehit cenazesinde ağla bir gün 8 yıldır hiç görmedik. ama senin kelle dediğin şehitlerle işin olmaz... iki oğlunun toplam yaptığı askerlik 28 gün olan tüm çocuklarını  yurt  dışında iş arkadaşının (ramsey) verdiği bursla okutan babadan ne beklersin ? oğlun trafikte kadına çarpıp öldürdü yıllar önce oğlun hapse dahi girmedi senin arkanda kimler var sen kimsin üç kuruşluk işllerle bu serveti nasıl edindin hesabını vereceksin...

seninle açtım gözlerimi...
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 01:24
Alıntı yapılan Baba

Ama komisyon da Anayasa Mahkemesi ve HSYK üyelerinin ES ESLİ olmasına karar versin...LOL
Sevgili Alper,senin gibi içi dışı bir aydın görüşlü güzel bir insanın Ulusumuz için neredeyse hayati bir önem arzeden konudaki işi,gırgıra almasını açıkça yadırgıyorum...!
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
nogay Liste gör
Yazar

İsimsiz
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 03:35
öncelikle bu bu referandumda oy kullanacak arkadaşların neyleri oylayacak bunları bilmesini isterim. şimdiye kadar okuduğum mesajlarda açıkça görünüyor ki sağdan soldan duyma bilgiler ve partzanlıktan öteye gitmeyen mesajlar var. bu yüzden http://www.ensonhaber.com/mecliste-kabul-edilen-anayasa-degisikligi-maddeleri.html linkten neleri oylayacağımızı okumanızı tavsiye ederim. değişen maddeleriokuduğunuzda aklınızda zaten bir takım düşünceler oluşacaktır.

ben bu referandumda malesef oy kullanamayacağım ama kullanmış olsaydım oyun kesinlikle evet olurdu. bunun sebeblerini sıralamak gerekirse eğer maddeleri okuduysanız yapılan değişikliklerin mantıklı oldğunu görürsünüz. burada hayır oyu vermemiz gerektiğini söyleyenelerin eleştirdiği maddeler

Buna göre, halen 11 asıl 4 yedek üyeli olan Anayasa Mahkemesi, 17 asıl üyeden oluşacak. TBMM, 2 üyeyi, Sayıştay Genel Kurulunun gösterdiği 3'er aday arasından; 1 üyeyi baro başkanlarının avukatlar arasından göstereceği 3 aday arasından gizli oylamayla seçecek.

ben bu maddenin bu kadar acımasızca eleştirilmesini anlamıyorum. diyorlar ki meclis istediği adamı anayasa mahkemesine atayacak. İşte eğer biraz zahmet edip okursak ne kadar saçma olduğunu anlarız. Meclisin sececeği üyeleri daha öncesinde sayıştay ve baroların seçmesi gerekiyor. kaldı ki meclisteki millet vekillerini biz seçiyoruz bu millet vekillerini seçen bizler iyi bir iş yapmadığımızı mı düşünüyoruz. kendimizi niye bu kadar aşağılıyoruz. benim seçtiğim bir vekilin anayasa mahmekesine birini seçmesinin ne kötü yanı var. demokrasi denikleri şey halkın seçtiğinin birini seçmesi mi yoksa bir başkasının mı? cumhuriyetle bana verilmiş egemenlik hakkını ben kimseye vermek istemem.Sanırım diğer maddelerede kimsenin itiraz ettiğini sanmıyorum.

Herkesin sandığa gitme tafartarı olduğumu belirtirmek istiyorum ve egemenliğimizi başka ellere vermeyin diyorum. sadece sizi seçtiğiniz kişiler sizin adınıza karar versin. Saygılar
Seneye ŞAMPİYON anadoludan
Küfüre HAYIR!
Yukarı
escem Liste gör
Deneyimli Yazar

cem
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 10:05

10 terörist, vatandaşlara "Referandumda hayır diyeceksiniz. Yoksa canınızdan olursunuz" tehdidinde bulundu.

Tarihi referanduma sayılı günler kala, Tunceli'nin Ovacık ilçesi karayolunda şok bir olay gerçekleşti. 10 kişilik PKK'lı grup, karayolunu trafiğe kapatarak 30 aracı durdurdu. PKK'lılar vatandaşlara referandumda "Hayır oyu vereceksiniz yoksa canınızdan olursunuz" diyerek tehdit dolu propaganda yaptı. Uzmanlar ise PKK'nın bu tehditlerinden kırsal kesimde yaşayan vatandaşların etkilenebileceğine dikkat çekerek uyarılarda bulundu.  

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

"Habervaktim" sitesinin haberine göre şok olay, Tunceli'nin Ovacık ilçesinde Bent Köprüsü Mevkii'nde yaşandı. 8 Ağustos'ta sabah 10.00 sıralarında gerçekleştiği belirtilen eylemde 10 terörist, yaklaşık 30 aracı durdurdu. Araçlardaki vatandaşlara referandum ile ilgili konuşmalar yapan PKK'lılar, "Hayır oyu vermeyenler canlarından olacak" diyerek tehdit etti. Daha sonra yolu trafiğe açan teröristlerin bu eyleminin müşteki ifadelerine de yansıdığı da belirtildi. Bu dehşet anlarını yaşayan bazı vatandaşların ilgili makamlara başvurarak, durumu bildirdiği aktarıldı. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

KIRSAL KESİM ETKİLENİR!

Doç. Dr. Emre Uslu, PKK'nın bu tarz eylemleri yıllardır yaptığını söyledi. Uslu, PKK'nın ya da BDP'nin siyaset aracı olarak şiddete ihtiyacı olduğunda bu tip işler yaptığına dikkat çekti. Bu tarz tehditlerin özellikle kırsal kesimlerde yaşayanlar üzerinde çok büyük etkisi olacağını vurgulayan Uslu şunları söyledi: "Çünkü kırsalda kimin ne oy kullanacağı çok nettir. Dolayısıyla PKK'ya rağmen kırsalda oy kullanmak cesaret ister. Van seçimlerinde 'biz kimin ne oy kullandığını biliriz' diye açıkça tehdit bildirisi yayınladırlar. Bu ikiyüzlülüğü, riyakarlığı bir kenara bırakalım. Abdullah Öcalan bu şekilde söyledi BDP ve PKK da bunu yapıyor"

KEPENK KAPATMANIN SANDIK VERSİYONU

PKK'nın Tunceli'de yaptığı propagandayı Bugün'e değerlendiren Kürt aydını Ümit Fırat, BDP'nin tavrını hatırlatarak olayı açıklık getirmeye çalıştı.

BOYKOTA DÖNDÜLER

Hayır dedirtmeye çalışanların başarısız olunca 'boykot' kararı aldığını söyleyen Fırat, referandumun demokratik bir olay olduğunu belirtti. Hayır veya boykot kararında dahi demokratik bir çerçeve olması gerektiğini vurgulayan Fırat, "Ama insanın niyeti üzüm yemek değil bağcıyı dövmekse işte böyle açığa çıkıyor. Köylüye tehditte bulunmak referandumla ya da demokrasiyle ne ölçüde bağdaşıyor? Kepenk kapatma eylemini yapanlar, bunu gündeme getirilen konuyla ilgilimi gerçekleştiriyor? Hayır, bu mahalle baskısının ötesinde bir baskı ve tehdittir. Kapatmazsa, işyeri ateşe verilebilir, yalnız bırakılır, orada yaşayamaz hale getirirler. O bakımdan, bu olaya kepenk kapamanın sandık ve oylama versiyonu diyelim. Belli eylemlerde kepenk kapamaya yönelirken, sandığa gitme konusunda 'gitmeyeceksiniz' diyerek baskı altında tutabiliyorlar, tutarlar" diye konuştu.

http://www.internethaber.com/?interstitial=true

Yukarı
Enigma1965 Liste gör
Deneyimli Yazar

İsimsiz
Yer: Dorylaion
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 10:05
Alıntı yapılan 26_26_26

Alıntı yapılan Baba

Ama komisyon da Anayasa Mahkemesi ve HSYK üyelerinin ES ESLİ olmasına karar versin...LOL
Sevgili Alper,senin gibi içi dışı bir aydın görüşlü güzel bir insanın Ulusumuz için neredeyse hayati bir önem arzeden konudaki işi,gırgıra almasını açıkça yadırgıyorum...!

Ahmet bey,  Sevgili Alper'in o kendine özgü esprili mesajlarını aman yanlış anlamayın. Kendisi ulusal medyanın mutfağında olması nedeniyle konulara bazen ironik şekilde yaklaşabiliyor.  Yoksa demokratlığından, sevecenliğinden, yüreğindeki ESES sevdasından ve genç kardeşlerimize karşı sürekli yapıcı, birleştirici ve bütünleştirici  tavırlarından en ufak kuşkumuz yok. Aman ! özellikle şu günlerde böyle kardeşlerimizi incitmeyelim...

HİÇBİR ŞEY İNSAN KADAR YÜKSELEMEZ VE ONUN KADAR DA ALÇALAMAZ...
Yukarı
İRRASYONEL Liste gör
Deneyimli Yazar

Kamuran yalaz
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 10:11
Alıntı yapılan banner

Şu orta oyununa, demokrasi, özgürlük gibi ulvi kelimeleri kullanarak bu kavramların da içini boşaltıyorlar ya en çok ona yanıyorum. Ne kadar özgürlükten ve demokrasiden yana olduklarını Tekel İşçilerine yaptıklarından, medyaya yaptıklarından, muhalefet olan herkesi hapse tıktırmalarından ya da şantajla köşeye sıkıştırmalarından uygulamalı olarak gördük. İstedikleri sadece kendi çıkarlarının ve de dünya görüşlerinin daha da perçinlenmesi.

Sevgili Banner ;  hemen her konuda kısa özlü ve akıl dolu mesajlar veriyorsun.. İşte yine bunlardan biri... Madalyonun görünmeyen yüzünü çok net bir şekilde ifade etmişsin.. Zaman zaman ülkenin bu önemli konusunda görüşlerini forumda  bizlerle  paylaşmaya devam et.. SevgilerClapClapClap

Hayatta yapılacak o kadar çok hata var ki ;
Aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin anlamı yok...!
Yukarı
TARIKCAN Liste gör
Yazar

TARIK
Yer: ESK
Direct Link To This Post Tarih: 10/Ağu/2010 saat 10:30
Bir kaç gündür tüm yorumları dikkatlice okuyor ve takip ediyorum....Yeni anayasa çok fazla kötüleniyor...Fakat içerikleri ve bizleri verdikleri için Bence EVET demeyi hak ediyor.....
SENİ YALNIZ BIRAKIRIZ MI SANDIN...?
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 2122232425 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,563 saniyede hazırlanmıştır