eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıBu Seneki Bilet Fiyatları (Anket)

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1314151617 54>
Anket sorusu: Sizce Bilet Fiyatları Nasıl Olmalı?
Anket seçeneği Oylar Anket istatistikleri
54 [12,74%]
18 [4,25%]
253 [59,67%]
40 [9,43%]
54 [12,74%]
4 [0,94%]
1 [0,24%]
0 [0,00%]
Bu konu kapadı, anketi oylayamazsınız

Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
es-be-eses Liste gör
Deneyimli Yazar

Emre
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2007 saat 19:54
Alıntı yapılan banner

Alıntı yapılan Rasputin

taraftarın ES ES maçı için ne kadar bir parayı gözden çıkarabildiğidir.
Ben, ya da bu satırları okuyan X bir kişi maça gitmek için cebinden kaç parayı çıkartmaya razıdır ? Mühim olan bu sorunun yanıtını bulabilmektir.
Bu denge oldukça mühim. Yüksek olursa tribünler boş kalır, az olursa da bazı maçlarda ya da özel durumlarda karaborsa gibi şeyler söz konusu olabilir.

Benim bu bilet konusunda her zaman ısrarla söylediğim şey şu;
Maçına göre bilet fiyatı belirlemek. Örneğin içerde İstanbulspor (şu anki lig tablosuna göre konuşuyorum) ile oynuyorsak bilet fiyatları 7,5 hatta 5 lira bile olabilir. Ama Sakaryaspor ile oynuyorsak 15 ya da 17 lira olabilir. Bir de Karşıyaka gibi sürekli bir rekabet halinde olduğumuz takımlarla da ligdeki durumuna bakmadan normalin üstü bir fiyat belirlenebilir.
Yani kısaca her rakibe göre ayrı bir bilet fiyatı belirlenebilir. Bu da 1-2 hafta öncesinden açıklanabilir. Herkes ona göre kendini ayarlayabilir.
Böyle olunca kombine sahipleri de bu fiyat dalgalanmasından zarar görmezler, yani kombine almanın bir avantajı daha ortaya çıkmış olur.

Rasputin bence olaya noktayı koymuş. Özellikle ilk cümlesi benim ısrarla söylemiş olduğum mantelite değişikliğinin özetidir. Bilet fiyatları taraftarın ESES'e biçtiği değerin üzerinde olduğu için taraftar sayısı azalmaktadır.

Ben bu analize hiç katılmıyorum. Tepeden ve tek taraflı bir analiz bana göre. Hani böyle Dünya Bankası'nın IMF'nin analizlerine falan benziyor. Kalkınmacı liberal anlayışın tüm alanları (hukuk, ahlak, politika) kapladığı bir dünyada, eğer taraftar bilet parasını ödeyemiyorsa, takımına sahip çıkmıyor demektir anlayışını çok sığ buluyorum. Ayrıca bu "taraftar" dediğimiz ne menem bir şeymiş ki hepimiz üzerine pek çok söz söylüyor, ama sonunda mutabakata varamıyoruz. Evet sen, ben, o da taraftar ama "taraftar" diye genel bir soyutlamaya başvurulduğunda, bu içinde senin-benim özelliklerimi eritiyor, doğru bir belirlenim yapmaktan uzak kalıyor. Yani bir elin beş parmağı bir değil vesselam.

Sonuç olarak 15 ytl bilet parası Türkiye şartlarında çoktur. Ancak sorun çok yönlü düşürülerek bilet fiyatına indirgenmemeli, alternatif çözüm önerileriyle birlikte (bkz. banner) şehrin nasıl havaya sokulacağı da hesaba katılarak irdelenmelidir.
Gerçekçi ol, imkansızı iste!
Yukarı
esesserkan26 Liste gör
Usta Yazar

serkan
Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2007 saat 20:00
kombınem var bu yazının basından berı dussun dıyorum cunku bos trıbunde mac ızlemek o kadar zevk vermıyor bırde bu sene kombıne satısının ıkı nedenı var bence
1- metın dıyadın sergen kavgası ve sonrasında sergenın kadro dısı kalması ve metın dıyadının gonderılıp tekrar gelmesı
2-bazı taraftarlarda eskısehırsporun sıyasete alet edılmesınden yakınıp bu kombınelere ılgı gostermedı
      Bende almayacaktım sonra kombıne almaya karar verdım taksıtkle satılıyor bırde her hafta 15 ytl belkı bulamam dıye aldım ve eskısehırspor a katkım olsun dıye Ben katkımı yaptım helalı hos olsun ve bılet fıyatları duserse kendı adıma hıc yonetıme kızmam ve daha cok sevınırım bır dahakı senede eskısehırın gelır duzeyı dusunulupte bılet fıyatları acıklansın bır daha boylede tartısmlar olmaz kanımca

ESKİŞEHİRSPOR
Yukarı
emrahes Liste gör
Usta Yazar

emrah
Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2007 saat 20:05

bazı arkadaşlar taraftarın sucudur dıyo.ewt dedıklerı belkıde dogru ama sucu taraftarda olduguna kanaat getırdımızı var sayalım.ozaman ne yapacagız?

bazı arkadaşlarda bu taraftar azlıgıyla bilet fıyatlarının alakası yok demıssınız.nasıl oluyoda alakası olmuyo.alakası yok ise bılet parası almayalım ozaman damı trıbun böyle olacak.su sekılde desenız bence daha dogru BILET FIYATLARININDA TARAFTARIN GELMEMEMESINDE ETKISI VARDIR ama tamamıyle olay bu degıldır.

Bir başka hususta oyuncuların parası odenmelı.okadar ıyı oyuncu alındı dogru,onların parası bu bılet fıyatları ıle odenecek ve hedef super lıg olarak belırlendı.pekı taraftarsız bir superlıg mucadelesı ve superlıg macerası nekadar anlamlı.

bence bu konular üzerine düsünmeleyiz.belkı bilet fiyatları icin yapabılcegımız bısey yok o konu yonetımı ılgılendırıyo.ama bizde nasıl ınsanları trıbune cekerız bunu dusunelım.bunun yapılmasının en kolay yolu bana kalırsa reklam.rekalmında en onemlı aracı BASIN.
DK
Yukarı
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Yer: Cameroon
Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2007 saat 20:09
Alıntı yapılan esesesin

Haftasonu esparka gittim.Girmem çıkmam bir oldu.O kadar kalabalıktı ki bunaldım.Kanatlı da aynı şekilde.Tahminin carrefourda durum ayndır.Peki bu şehir madem bu kadar fakir bu insanlar parayı nereden buluyor çok merak ettim?Günde alışveriş merkezlerine giden ortalama 50000-100000 kişi neden 2 haftada bir stada gelemiyor?Önce bu soruyu cevaplayalım.Ya da maç saati maça gelemeyen bir arkadaş gitsin alışveriş merkezlerinden birine yemek katına otursun.Yer bulabilecek mi acaba?
      Kısacası asıl sorun halkımızın lükse ve rahata düşkün,yabancı hayranı heyecandan ve değerlerinden iz kalmamış bir halka dönüşmesidir.Her geçen yıl azalan bir heyecan ve taraftar sayımız var maalesef ama ben bunun sadece bilet fiyatlarıyla alakalı olduğuna inanmıyorum.Yazan arkadaşlar öyle bir yazmışlar ki tek sebep 15 ytl gibi algılanıyor.
     Sevmek bazen sevdiğinden ayrı kalmaktır.
     Konuşmakla olmuyor ama herşey.MAİL ADRESİM: esesesin1965@yahoo.com
     Durumu olmayan bir arkadaşı Kocaeli maçına ben götüreceğim.Maillerin arasından rastgele.....

Düşünceniz kendinize göre güzel olabilir ama burada hiç bir kimsesin hiç bir kimseye maça girmek için ihtiyacı yoktur. Buradaki düşsün diyenlerin amacı zaten bellidir. Çalışma şartlarına göre bu bilet fiyatları oldukça fazladır. Özelliklede Eskişehir gibi bi yerde yaşıyor ve organize sanayinde çalışıyorsun imkansızdır. ve mesajınızda belirttiğiniz gibi maça gelmek için size mail atarak benim paramı ver abi bana maça sok diyen birisi çıkarsa yazıKlar Olsun öyle ESESLİYE.!
Ayrıca yeni çıkan kombineler çok iyi oldu diyenlere sezon başında almış olunan 200 ytl' lik kombinelerden pek bir fark yok açıkçası hatta 200 ytl' ye alınanlardan bir maç yani Kocaeli kupa maçı daha karlı oluyor. Neyse bu 100 ytl' lik kombinelerden de ben alacak değilim açıkçası. Biletlerde düşmessen düşmesin hi umrumda değiL, para olduqu taktirde giderim maçıma olmasa gitmem. 15 ytl'de kalmaLı bencede.
Yukarı
karargah Liste gör
Usta Yazar

ERGİN ÜNSALAN
Yer: Balıkesir
Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2007 saat 20:23
esesesin sanki yardım kampanyası düzenliyorsunuz. ne demek bu ya bide maillerin arasından rastgele yazmışsınız. iyi niyetle demiş olabilirsinizde bu burda söylenmez. gidin stada maç günü orda bellli zaten kimin giremediği. orda verin bir bilet eline sokun maça. tarzınız çok yanlış
SÖZDE DEĞİL ÖZDE ES-ES Lİ
Sizin karanlıklarınız varsa bizimde sevdamızın yangınları var..!
Yukarı
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2007 saat 20:27
Alıntı yapılan karargah

esesesin sanki yardım kampanyası düzenliyorsunuz. ne demek bu ya bide maillerin arasından rastgele yazmışsınız. iyi niyetle demiş olabilirsinizde bu burda söylenmez. gidin stada maç günü orda bellli zaten kimin giremediği. orda verin bir bilet eline sokun maça. tarzınız çok yanlış

Aynen reKlama hiç gerek yok, Bir şey yapıyorsanız veya yapmak istiyorsanız başka yöntemler bulunuz. Biz düşmesinden yanaysak eğer ve bizimle bu fikirden olan büyük çoğunluğunda bir bildiği vardır elbette.
Yukarı
anadoluyildizi Liste gör
Deneyimli Yazar

Behlul Ozkan
Yer: United States
Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2007 saat 20:36
10 mac 100 liralik kombineden kac kisi alacak? 500 mu 1000 bin mi? Burada hepimiz yazip cizip sonra birakiyoruz. Kulube uyelik diye yirtindik adamlar uyeligi acti 100 kisi uye olmadi. Hep laf hep laf. Emin olun iki mac sonra biletler pahali diye yazilar okumaya yine baslayacagiz.
Her zaman, her yerde ESES
Yukarı
kalender 26 Liste gör
Usta Yazar

Kalender
Yer: Bosnia Hercegovina
Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2007 saat 20:37
       Bilet fiyatlarının yüksek olduğu konusunda arkadaşlarımızla aynı görüşleri paylaşıyoruz. Ancak taraftar sayısndaki azalmanın sebebini sadece bilet fiyatlarına bağlamak yanlış olur. Takım şampiyonluğa oynuyor ve  birkaç hafta sonra ligin ilk yarısı bitecek ama   taraftar şampiyonluk havasına giremedi bunun sebeplerini araştırmak gerekir.Geçmiştede bilet fiyatları pahalıydı taraftarımız kızar bağırırdı ama  yine maça giderdi. Yönetim bilet fiyatlarını düşürse bile ilginin pek fazla olacağını sanmıyorum.
kalender
Yukarı
banner Liste gör
Usta Yazar

Ali Desidero
Yer: Jamaica
Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2007 saat 20:39
Alıntı yapılan iLkaSKimeSeSim

Ayrıca yeni çıkan kombineler çok iyi oldu diyenlere sezon başında almış olunan 200 ytl' lik kombinelerden pek bir fark yok açıkçası hatta 200 ytl' ye alınanlardan bir maç yani Kocaeli kupa maçı daha karlı oluyor. Neyse bu 100 ytl' lik kombinelerden de ben alacak değilim açıkçası. Biletlerde düşmessen düşmesin hi umrumda değiL, para olduqu taktirde giderim maçıma olmasa gitmem. 15 ytl'de kalmaLı bencede.

Senin için uygun bilet fiyatı nedir?
SENİ ANNEM KADAR SEVDİM...
Yukarı
iLkaSKimeSeSim Liste gör
Usta Yazar

MuRaT
Direct Link To This Post Tarih: 14/Kas/2007 saat 20:42
Benim için diye bir şey yok Eskişehir için uygun fiyat 5 YtL' dir. Yapılır veya yapılmaz orası yönetime kalmış birşey.
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1314151617 54>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,656 saniyede hazırlanmıştır