eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 126127128129130 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
Onur26 Liste gör
Usta Yazar

Onur
Yer: Eskişehir
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 05/Eyl/2010 saat 02:01
seçim yasagı gelicek yakın 1 zamanda forumada gelse ne güzel olur
Bir gün mutlaka güler şehrine ihanet etmeyenler...
Yukarı
Esparta _yigit Liste gör
Usta Yazar

Ygt
Yer: Yıldıztepe Loj.
Direct Link To This Post Tarih: 05/Eyl/2010 saat 02:08
Alıntı yapılan Onur26

seçim yasagı gelicek yakın 1 zamanda forumada gelse ne güzel olur

Ah keşke keşke... Tongue
ÇUFF ÇUFF HEEY..
Yukarı
Berkay ÇİFTER Liste gör
Usta Yazar

Berkay
Direct Link To This Post Tarih: 05/Eyl/2010 saat 02:22
Evet mi Hayır mı anketi yapılsın hepimiz kurtulalım Tongue
Yukarı
esaf Liste gör
Deneyimli Yazar

Fatih
Yer: Memleket...
Direct Link To This Post Tarih: 05/Eyl/2010 saat 02:23
Alıntı yapılan askavesevgiyedair

Üyelik tarihime bakarsan ne zamandan beri buralarda olduğumu görürsün..Merak etme o zamanda saygı ve sevgi çerçevesinde tartışmaya devam ederiz..

Ben baktım daha once yazdıgın mesajlarada baktım 120 mesajın en az 80i 90ı Akpyi ve politikalarını oven mesajlar. Dolayısıyla senin fake bi uyelik oldugunu Eskişehirsporla "Eskişehirsporlulara Akp propagandası yapmak" dışında bi ilgin olmadıgını düşünüyorum....

Ne Zaman Gelecek O Büyük Gece?
Yukarı
26_26_26 Liste gör
Usta Yazar

A.Yurtsever
Yer: Eskişehir mrk.
Direct Link To This Post Tarih: 05/Eyl/2010 saat 03:27
Şu bir haftadada geçsinde,birdahaki seçimdede bekleriz Recep beyive tabii ki Tepebaşılı Necati beyi,neyseki Necati bey seçim ve siyaset dışındada yazıyor fırsat buldukçaBig%20smile
Söz Eskişehir'le başlarsa,EsEs'le biter

Yukarı
Fermandel Liste gör
Yazar

Adnan Aşkın
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 05/Eyl/2010 saat 05:56

BOYA DEĞİL, SOYA BAK SOYA!!!...

Bu sözler yakın bir zamanda Başbakan tarafından seçim meydanlarında ve 'dizayn edilmiş medya'da üzerine basa basa seslendirilmişti.

Bugünlerde yine özenle seçilmiş cümleler ve sözlerine tanık oluyoruz. Mesela bunlardan birisi, " Artık Dedelerden Talimat Alma Dönemi Bitti" sözleriyle bir taşla iki kuş vurmak istediği açık.

Burada hem dedelerin partisini tutma devri bitti diyerek diğer partilerin seçmenlerine de vurgu yapıyor, hem de bölücülük yaparak 'CHP Yönetimi'nde görev yapan bu ülke vatandaşlarına ve bu ülkede bir arada yaşayan 72 milletten insanların secerelerine kadar dil uzatabiliyor.

Kemal kılıçdaroğlu'nun Diyanet İşleri Başkanı'nı ziyaretini 'Türban' konusunu danışmaya gitmiştir diyerek 'Ti'ye alırken, kendisinin daha önce kullandığı " Ulemaya danışırız" sözlerini de Unutmuşa benziyor.

Bu arada diyanet İşleri Başkanını da 'Ulema' olarak görmeyip, kimleri ulema sınıfına koyduğunun belgesini de Hanefi Avcı'nın meşhur kitabında okuyoruz.

Sistemli bir şekilde İnternet medyasında, görsel ve yazınsal basında bilinçli olarak yaratılmaya çalışılan haber kirliliği ile, hafızalarımız 'Bit' (* en küçük bilgi birimi) düzeyine çekilmeye çalışılmaktadır.

Gelecek nesillerimiz ve kendi geleceğimiz açısından çok çok önemli bir görevin arifesindeyiz. Ufak tefek meseleler ile tartışarak kendi bilgi kirliliğimizi yaratmaktan vazgeçelim.

Bu normal bir seçim değildir! Bu havayı vermek isteyen alel acele ve siparişle kurulmuş 'STK'ların (Sivil Toplum Kuruluşları) hergün birinin, basın muhabirlerini toplayarak oy rengini açıklamalarına itibar etmeyelim. Zaten bir anlamıda yok !

Bu arada bir arkadaşımın sözleri aklıma geldi. Şöyle demişti: " Biz Arabesk dinleyip hergün meyhanede kafa buluyoz, söyleyenler ise 'Yol' bulup 'Virajı' dönüyor."

Esasen; Bu güzel Vatanımızın nereye gittiğine, kimin nereye döndüğüne, eksen kayması varmı yokmu? ona bakalım. Eksenimiz İran'a mı - SSCB'ye mi? derken malların mülklerin nasıl batıya kaydığına, TSK'dan ve kamudan boşalttıkları sahillerin arazilerin nasıl yağmalandığına bakalım.

Bakalım ki! Demokrasi ve insan haklarını görelim. Fikir ve vicdan hürriyetini görelim.

Uyanmanın - Silkinmenin Tam Zamanıdır!...

Bakın ülkemizi yöneten 'Başbakan'ımızın daha başka ulemaları da var. Bunlar kimmiş? bir görelim, görelim ki; Ülkemizde eksen kayması varmı yokmu sonra karar verelim.

SİPARİŞ 'STK'LARA İNAT! BENİMDE ARTIK OYUMUN RENGİ NETLEŞTİ. Ya SiZiNKi?!...

(Ulusal İrademiz Hayırlara vesile olsun "İnşallah!")

Fermandel

BAŞBAKANIN DANIŞMANLARI

BAŞBAKANA "KÜRT SORUNU" KAVRAMINI TELAFFUZ  ETTİREN DANIŞMANLAR...
VE BU KAVRAM DOĞRULTUSUNDA SİYASİ AÇILIMLARA  ZEMİN HAZIRLAYAN DANIŞMANLAR...
VE KUZEY IRAKTA İLERDE YAŞANABİLECEK GELİŞMELERE (SINIR ÖTESİNDEKİ KÜRT KÖKENLİ VATANDAŞALARA ÇENGEL ATMA) ZEMİN HAZIRLATAN DANIŞMANLAR...

1) CÜNEYD ZAPSU

Bu danışman Güneydoğu'nun en büyük Kürt aşiretinin üyesi. Dedesi ilk Kürtçe tiyatro eseri yazan bir edebiyatçı. Ehl-i Sünnet dergisinin sahibi. Türkçe-Kürtçe yayınlanan "Jin" dergisinin önde gelen isimlerinden.  Danışmanın halası, faili meçhul bir cinayete kurban giden Kürt  hareketinin önde gelen isimlerinden Musa Anter'in eşi. Danışmanın  eniştesi öldürüldüğünde Abdullah Öcalan başsağlığı mesajı yayınladı. Öldürülen bu Anter'in yeğeni milletvekili de yine faili meçhul bir cinayete kurban gitti. Danışman yakın akrabaları gibi Doğu ve  Güneydoğu'da gezmiyor. O'nun bir ayağı hep Amerika'da. Orada da sıradan yerlere  gitmiyor. Örneğin bugünlerde, Florida TAMPA'da ABD Askeri Komuta  Merkezi'nin bulunduğu Mac Dill Hava Üssü'ne sık sık uğradığı  söyleniyor. Biliyorsunuz, ABD'nin Irak işgalini komuta ettiği 9 merkezden biri burası. TÜSİAD üyesi bu danışman, Başbakan Erdoğan' ın özellikle yurt dışındaki tüm resmi-özel görüşmelerinde  bulunuyor. Erdoğan'ın "aklının yarısı" olduğu iddia edilen bu danışman, işin tuhaf  yanı, daha çok Korkut Özal'a yakın.

2) ÖMER ÇELİK

Bu danışman aslen Diyarbakırlı. Ama doğum yeri başka. Fakat Kürt olduğunu saklamıyor. Gazi Üniversitesi Kamu yönetimi mezunu. Dil bilmiyor sayılır. Bir dönem radikal islamcıydı. Yaşar Kaplan'ın  aylık Düşünce Edebiyat dergisinde editörlük yaptı. Buradan daha ılımlı, Ali Bulaç'ın Bilgi ve Hikmet Dergisi'ne geçti. Ali Bulaç sayesinde R.T. Erdoğan  ile tanıştı. Sonra Yeni şafak gazetesine geçti, köşe yazarı  oldu. Bir ara Dinç Bilgin grubunda, sonra Aydın Doğan grubunda ve son olarak da Uzan grubunda çalıştı... Yoksuldu; üniversitede yurtta kalıyordu; şimdi lüks otellerden çıkmıyor, 100 bin dolarlık jeeplere biniyor. Bekar. Kırık bir aşk hikayesi var. Yazmam ama... Meclis kulisinde dedikodu yapmayı seviyor: iki yıl önce Lale Mansur ile flört ettiğini söylüyordu, şimdi de Deniz Akkaya ile 6 ay birlikte olduğunu... Sohbetleri renkli olsa da, AKP Grubu bu danışmanı hiç sevmiyor. Öyle ki, "Grupta ikinci tezkereyi geçirmek için, Amerikayı göklere çıkaran konuşmaya kızıp hayır oyu verdim" diyen AKP milletvekilleri var! Bu danışman-milletvekili Başbakan Erdoğan'a özellikle Ortadoğu konusunda danışmanlık yapıyor...

3) EGEMEN BAĞIŞ

Babası Güneydoğu'da bir şehrin belediye başkanıydı. O ise Beyaz  Saray'ın yeminli müşaviriydi. Nerden nereye... ABD vatandaşı olduğu  iddia ediliyor. Ama şimdi o hem danışman hem milletvekili.

Uzatmayalım. Başbakan Erdoğan'ın tüm danışmanlarının Kürt olmaları tesadüf mü? Öyle kabul edelim! Peki hepsinin bir şekilde ABD ile yakın temas içinde olmalarını nasıl açıklayacağız? Bilmem.

Ama bildiğim şudur: Ağrı Diyadin (Eski) DEHAP ilçe Başkanı Mehmet Nuri Sarı'nın, Abdullah Öcalan'a, "Sayın" dediği için 2 yıl 1 ay hapse mahkum edilmesinin bugün hiçbir anlamı yoktur. Türkiye, içindeki düşmanını yanlış yerlerde arıyor; biraz kafasını kaldırıp yukarıya
bakması gerekiyor...
Cüneyt ZAPSU- Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nın Danışmanı (BİM  marketlerin sahibi) Kürt Teali Cemiyeti'nin Kurucu Üyesi, Kürt Hevi Cemiyeti'nin Kurucusu 'Kürdistan'da Kürtten başka hiçbir millet yoktur' diyen Abdurrahim ZAPSU'nun torunudur.

Alman vatandaşı olduğu için milletvekilli adayı olmadığı  belirtilen Cüneyt ZAPSU AKP'nin kurucu üyesi ve 'Türkiye yalnızcaTürklerin  değildir.. Bu düzenin koruyucusu olmamız mümkün değil.. Ata'ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok.. Bu hukuku hazırlayanlar bu düzenin kaldırılmasının maşası olacak...' diyen Tayyip'in danışmanıdır. Yaşadığı sürede Türklere her fırsatta kin kusan babaannesi Hidayet  Zapsu,  Kürt isyanlarının baş aktörü olan Bedirhan aşiretine mensuptu. Cüneyt ZAPSU' nun halası PKK'nın ve Apo'nun akıl hocası Musa ANTER'in karısıdır. ZAPSU'nun şirketlerinde , Kürt Teali Cemiyeti'nin başkan ve mensuplarının torunları yönetici olarak görev yapıyorlar. '...
Şeyh Sait'in öcünü alıyorum, aldım... Şeyh Sait ve taraftarları gerçek şehittirler' diyen, Şeyh Sait'in dava arkadaşı Abdurrahman ZAPSU'nun torunu  Cüneyt ZAPSU icraatlarıyla da görülüyor ki, dedesinin kin ve  intikam  duygularını başarıyla devam ettiriyor. AKP Genel Başkan Yarımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ise Şeyh Sait'in torunudur.

TRAJİKOMİK DEĞİLMİ mahvolmuşuz BİZ

"Zabitan için "YA İSTİKLÂL, YA ÖLÜM" vardır. Fakat arkadaşlar ÖLMEYECEĞİZ, bağımsızlığımızı muhafaza edrek YAŞAYACAĞIZ ve milletimizi daima bağımsız görmekle BAHTİYAR OLACAĞIZ!"
[Mustafa KEMÂL, 31 Temmuz 1920]

"Üze Tengri basmasar, asra yer telinmeser, Türk Bodun ilining torugin kem artati, udaci erti."
[Bilge Kağan, Orhun Yazıtları]

"Üzerimize kılıç çekilmedikçe, ülkemize saldırılmadıkça, milletimiz cefa çekmedikçe, bizden kimseye zarar gelmez."

(Alıntıdır)

Yukarı
esesim Liste gör
Usta Yazar

Selahattin ERDOĞAN
Yer: Turkey
Direct Link To This Post Tarih: 05/Eyl/2010 saat 06:25
Alıntı yapılan yedek_parçacı

statükocuların ,darbe şakşakçılarının,halkın iradesini hiçe sayanların 12 eylül korkusu artık öyle bir hal aldıki resmen komik olmaya,çırpındıkça batmaya başladılar..
 ....

inadına DEMOKRASİ

inadına ÖZGÜRLÜK

inadına EVET...

Yıllar önce Recep Tayyip Erdoğan partisi adına düzenlenen bir toplantıda şu cümleyi kurar: "Demokrasi bizim için ancak ve ancak bir araç olabilir, asla ve asla amaç olamaz!"

Bu cümlenin tercümesi ise, şöyledir. Biz bir süre takiyye yapacağız. Demokrasi havariliği yapacağız. Demokrasiyi araç olarak kullanacağız, bunun yanında dini de sömürüp kendi düzenimizi kuracağız. Demokrasiyi araç olarak kullanacağımıza göre bizim düzenimiz demokrasi olamaz!

Şu referandum sürecinde hiç kimseyi darbe şakşakçısı olarak suçlayamazsınız. 1982 Anayasasına HAYIR diyen bir avuç insanın içinde bugün darbe karşıtlığı taslayanların hiçbirisi yoktu. %92 EVET denilen 12 Eylül Anayasasına bugün timsah gözyaşları dökülerek oyları dilenilen Ülkücü ve Solcu gençler HAYIR diyebilme cesaretini gösterebilen yürekli insalardı. Bugün Pensilvanya'dan verdiği talimatlarla 12 Eylül karşıtlığı yapan zat-ı muhterem dahi o günlerde darbecilere şak şak yapmayı geçin methiyeler düzüyordu. Neredeyse Allah katında onların kutsal varlıklar olacağını söylüyordu. Aradan geçmiş 30 yıl. Tam da 12 Eylül 2010 tarihinde yasal olarak zaman aşılı gelmiş ve birileri çıkıyor biz 12 Eylül Darbesi karşıtıyız diyor. 12 Eylül Anayasasına EVET diyen şakşakçılar şimdi kalkmışlar 12 Eylül Anayasasına HAYIR diyebilme yürekliliğini gösterebilmiş bir avuç yürekli insana darbe şakşakçısı diyorlar. Hadiyin ordan be!!!!

Daha önce de sordum yine soruyorum. Bu anayasa değişimliği paketi ile nasıl bir özgürlük gelecek. Nasıl bir demokrasi gelecek ve en önemlisi 12 Eylül'den nasıl bir intikam alınacak birisi bunu bana açıklasın. Sadece övünülen konu, bunca gürültünün tek sebebi 12 Eylül anayasasından bir kaç madde değiştirmek ise, Akp hükümetinden önce tam 64 madde değiştirilmiş. Bu anayasa değişimliğini yapanlar neden bu kadar kendilerini övmediler. Neden bu kadar gürültü koparmadılar.... Onlar Muz Cumhuriyeti Anayasa'sını mı değiştirdiler yoksa....

Akp hükümetinin bu referandum sürecindeki tek amacı 2011 seçimleri öncesinde tüm anketlerde hızla düşen oylarını yeniden yükselişe geçirebilmektir. Halktan güvenoyu alabilmektir. Başbakan sürekli olarak "Bu bir güvenoylaması değildir" diyor. Bunu neden söylüyor. Diğer parti mensuplarının oylarını çalabilmek için söylüyor. Bende üstüne basarak söylüyorum bu bir güvenoylamasıdır. Bu referandumda EVET çıkması demek hükümete güven oyu vermek olacaktır.

İmralı Canisi ile görüşme aldatmacassına da dikkat edelim arkadaşlar. İmrayı'da seziye çekilen bebek katili ilk yakalandığı sırada devletin istihbarat birimleri onunla görüştü. Fakat bu görüşme bir sorgulama idi. Canını kurtarma telaşında olan caniden bir çok bilgi alındı ve bu dünyanın her yerinde böyle olur. Fakat bu sıralarda yapılan görüşmeler farklı. Hükümet güdümündeki istihbarat elemanlarının yaptığı görüşmeler sonucunda referandum sürecinde pkk eylemsizlik kararı alıyor. Bu bir pazarlığın neticesidir. Referandum süreci başlayana kadar her gün üçed beşer evlatlarımızı şehit eden katiller referandum sürecinde eylemsizlik kararı aldılar. Çünkü bu süreçte gelevek olan her şehit haberi EVET oylarının sürekli azalması anlamına gelirdi. Ortaya bir de yapay Akp-Bdp krizi attılar, arkasından bir de boykot yalanı iş oldu bitti. Pazarlık sonuçlandı, referandum bitene kadar pkk eylemlerine son verdi.

Halkımız gerçekleri görecek ve HAYIR oyu kullanarak memleketimizi içine düşeceği karanlık kuyudan kurtaracaktır...
SENİ TAHTINA OTURTMADAN ÖLMEK, HARAM OLSUN BİZE ESESİM!..

ESKİŞEHİRSPOR YÖNETİMİNDE PAVYONCU ZİHNİYETE SON!
Yukarı
PsycoO Liste gör
Deneyimli Yazar

ersin
Yer: eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 05/Eyl/2010 saat 10:13

Tv de gördüğüm bütün siyasilerden öyle iğreniyorum ki ne ermenisi ne yunanı onlara bile bu kadar kin güdmüyorum. Referandum sürecini seçim savaşına dönüştürüp şu zavallı milleti bir oraya bir buraya sürükleyip sersemlettiler . Oy verecek vatandaşın % 90 ı bilinçsizce oy verecek .

Hepimiz Kızılcıklı , hepimiz Ayder hepimiz Altes , hepimiz Nefer'iz..Biz büyük bir aileyiz...
Yukarı
ercan26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Ercan
Yer: Malatya
Direct Link To This Post Tarih: 05/Eyl/2010 saat 11:24

akepe dende , cehepedende , mehepe den de nefret ediyorum , yaptıkları politakamı?

Hepsi çaresizleri oynuyor , allah ülkemize üslubu temiz akıllı ve namuslu siyasetçiler nesip etsin diyorum ama zorr. Meclistekileri gördükçe Allah yardımcımız olsun diyorum.
Yukarı
köfteci Liste gör
Usta Yazar

Hüsnü Önkol
Yer: Germany
Direct Link To This Post Tarih: 05/Eyl/2010 saat 11:26
Selahattin (Esesim),eline saglik döktürmüssün yine.....Clap
Kral hem ciplak,hem gerzek...
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 126127128129130 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör