eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > Diğer > Sohbet / Eğlence / Diğer Konular
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıKonumuz Sadece Referandum..

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 124125126127128 183>
Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
KaRa Liste gör
Usta Yazar

KapKaRa
Yer: Yayladan
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 17:27
Alıntı yapılan esesosman26

Bundan 2 yıl önceydi bi tarih dersinde halan darbe anayasasıyla yönetildiğimizi duydum ve bunun böyle olduğuna çok üzüldüm kesin değişmesi gerekir dedim o zamanlar refarandumum R si bile yok...

Birde bu darbe döneminde bunların neler yaptığını duydum okudum. O da refarandumdan önce o zamanda dedimki bu adamlar nasıl bu kadar güçlülerde kimse bunlara ceza veremiyor diye çok sinirlenmiştim.Şimdi bu 2 olayın çözülmesi için önümde bir fırsat var AMA sevdiğim,saydığım çoğu kişinin şiddetle hayır demesi ve bu refarandumu çok güvenmediğim bir partinin yapması, ve çıkıpta maddeleri tek tek açıklamamaları beni bu kullancağım ilk oyda çok kararsız bıraktı bu ilk oyum olacak ve ilerde kötü bir şey olursa kendimi son derece suçlu hissedeceğim.Maddleri 2 defa okudum böyle forumda yazılanlar kadar çok vahim sonuçlar doğuran maddeleri göremedim.Ne yapcağımı bilmiyorumConfused
O darbe anayasası bugüne kadar zaten 16 defa değişmiş, yanlış bilmiyorsam, yaklaşık 85 maddesi değişmiş. Bu değişiklik girişimi 17'ncisi. Yani darbe anayasasıyla yönetildiğimiz söylemi, pek de inandırıcı değil.

Acizane tavsiyem, metni bir kez daha oku ya da metni daha önce okumuş, yorumlamış hukuk camiasının içinden kişilerin yazılarını oku. Özellikle, Anayasa Mahkemesi ve HSYK'nın yapısında yapılan değişiklikleri; yeni düzenlemeyle ne kadar üye, nereden, nasıl atanıyor; yapılan değişiklikle bu kurumlarda yasama ve yürütmenin egemenliği ne ölçüye ulaşıyor, iyi incele.

Zaten yapılan propagaya bakman bile az çok fikir sahibi olmanı sağlar. Yapılan progaganda; "şehit aileleri için evet, yaşlılarımız için evet, çocuklarımız için evet vb." şeklinde. Peki nasıl olacak? Gerisi uygulamaya bakar. Yani bu maddelerin uygulanması devlete kalmıştır. Kaldı ki; mevcut anayasada bu maddeler zaten var ve devlete bu konularda görev zaten yüklenmiş. (Bakınız: Madde 61, http://www.tbmm.gov.tr/anayasa.htm) Zaten mevcut anayasada var olan maddeler "anayasada yokmuş, yeni düzenlemeyle ilk defa getiriliyormuş" gibi bir hava var sanki.

Katıldığım bir panelde, bir anayasa profesörünün sözünü aktarıyorum: "Ortaya bir acı yemek konmuş, yemeği bize yedirebilmek için soslamışlar."

Bahsettiğim üç maddeyi ve diğer maddeleri bu çerçevede yorumlarsan, belki yardımcı olabilir.

Evet diyebileceğimiz maddeler elbette var ancak paketin tümünün oylamaya sunulması yanlış. Orası ayrı bir konu.

O açıdan, değişikliği iyi incele, kararını iyi ver. Memleketimiz için hangi seçenek hayırlıysa, onu seçersin umarım. Wink
YÖNETİM İSTİFA! ŞEFFAF MALİ TABLO İSTİYORUZ!
Yukarı
disasel Liste gör
Usta Yazar

Said
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 17:32
anayasa mahkemesi üyelerini meclis ve cumhurbaşkanı seçecek düşün bir kaç dönem daha akp iktidarı ve onların seçmiş olduğu cumhurbaşkanın görev yaptığını ve onların atadığı mahkeme üyelerini düşün ondan sonra dönüşü olmayacak...
İstanbul değil ki iki yakayı da sevebilsin bu yürek,bize Eskişehir gibi tek parça sevda gerek...
Yukarı
btk_26 Liste gör
Deneyimli Yazar

Burak Kaya
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 18:24
Alıntı yapılan disasel

anayasa mahkemesi üyelerini meclis ve cumhurbaşkanı seçecek düşün bir kaç dönem daha akp iktidarı ve onların seçmiş olduğu cumhurbaşkanın görev yaptığını ve onların atadığı mahkeme üyelerini düşün ondan sonra dönüşü olmayacak...

bundan önceki hükümetlerin seçtiği anayasa mahkemesi üyelerini ele alalım. bu adamları benim görüşümden olmayan insanlar seçti. ve ben bu durumdan son derece rahatsızım. neden denilecek olursa; bu adamlar kendilerine götürülen (götüren chp olduğu halde!!) her kanun önerisini reddediyorlar, kendi bildiklerine iş yapıyorlar. hatta yetkilerini aşıp şeklen incelemeleri gereken taslağı içerik yönünden de inceleyebiliyorlar! ve kimse de çıkıp bu efendilere bir şey diyemiyor!! yok kardeşim yoook. artık bazı şeyler değişmeli.

dönüşü olmayacak diye de bir şey yok.nasıl ki bundan önceki üyeler gittikten sonra yerine yenileri gelecekse, bunlar gittikten sonra da yerine başkaları gelecek.

kaldı ki anayasa mahkemesinin üyelerini kafalarına göre atamayacaklar, hsyknın yargıtayın içlerinden çıkaracakları 3 üye içinden seçecekler. bu kadar yaygaraya gerek yok yani.
Başka ESKİŞEHİRSPOR yok!!!
Yukarı
yedek_parçacı Liste gör
Yazar

Necati
Yer: tepebaşı/Esk.
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 18:26
statükocuların ,darbe şakşakçılarının,halkın iradesini hiçe sayanların 12 eylül korkusu artık öyle bir hal aldıki resmen komik olmaya,çırpındıkça batmaya başladılar..

gandi kemal abimizin başında olduğu zavallı CHP nin bir milletvekili çıkmış diyorki iktidar %53 EVET çıkması için hile yapacak..

sayın vekil baktı gördü ve anladıki bu büyük millet demokrasi için,özgürlükler için,asker zihniyetinle yönetilmemek için EVET diyecek ve buda kabak gibi belli olmaya başladı ne yapsın acaba hedef saptırabilirmiyim diye kafaları karıştırma çabası içine girdi..

korkunun ecele faydası yok..

çatlasnda patlasanda EVET diyecek bu millet..

inadına DEMOKRASİ

inadına ÖZGÜRLÜK

inadına EVET...
ESKİŞEHİRSPOR BİR DEVRİMDİR EVRİM DEĞİL..
Yukarı
ESESLİ EMRE 26 Liste gör
Usta Yazar

Emre
Yer: altı
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 18:48
Alıntı yapılan yedek_parçacı

statükocuların ,darbe şakşakçılarının,halkın iradesini hiçe sayanların 12 eylül korkusu artık öyle bir hal aldıki resmen komik olmaya,çırpındıkça batmaya başladılar..

gandi kemal abimizin başında olduğu zavallı CHP nin bir milletvekili çıkmış diyorki iktidar %53 EVET çıkması için hile yapacak..

sayın vekil baktı gördü ve anladıki bu büyük millet demokrasi için,özgürlükler için,asker zihniyetinle yönetilmemek için EVET diyecek ve buda kabak gibi belli olmaya başladı ne yapsın acaba hedef saptırabilirmiyim diye kafaları karıştırma çabası içine girdi..

inadına DEMOKRASİ

inadına ÖZGÜRLÜK

inadına EVET...

Türkiye'yi bilmem ama Eskişehir HAYIR diyecek adım gibi eminim.
amatöre düşsende peşindeyiz seninleyiz her zaman her yerde.. biz kötü günde kavgayı seçtik.

Yukarı
Atİ NeFeR Liste gör
Yazar

çağrı çetinoğlu
Yer: sol kapalı
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 18:51
Alıntı yapılan yedek_parçacı

inadına DEMOKRASİ

inadına ÖZGÜRLÜK

inadına EVET...
Ey Benim Okuyup Araştırmayan Halkım!
1- Şehidinize hakaret ettim, ...anlamadınız....
2- Ermeni, Yahudi demeden ülke varlıklarını sattıp,egemenliğimizi devrettim, anlamadınız.
3- Kendi ülkemi bölen projenin Eş Başkanı'yım dedim,anlamadınız.(BOP)
4- Erbakan bile "AKP' yi siyonistler kurdurdu" dedi ki doğru,anlamadınız.
5- Türkiye'yi katmerli bir borcun altına soktum, toprakları sattım,anlamadınız.
6- Barzani ve Talabani ile kolkola girip kendi askerimizi dışladım, anlamadınız.
7- Din, müslümanlık,islam dedik deniz feneriyle binlerce insanın kul hakkına girdim  ve yine anlamadınız.
8- Ogluma acık acık gemi aldım, alenen 4 senede onu da trılyoner yaptım anlamadınız.
9- Malıye bakanıyla elele verıp yedı sulalemıze yetecek paraları goturduk anlamadınız.
10- Teroristbasına sayın dedim anlamadınız.
11- Ulkeyi en yuksek faizle borçlandırdım anlamadınız.
12- 2002 dekı secım oncesi dokunulmazlıkları kaldıracam diye yalan soyleyıp sonra bı daha lafını bıle etmedım anlamadınız.

Boşbakan RTE..
Hala evet diyosanız benim sözün bittiği yerdeyiz demektir.
Hayallerimiz Elbet Bir gün Gerçek Olacak Eskişehir Bayrağı Boğazda Dalgalanacak!!! //inadına nefer
Yukarı
SoLdat Liste gör
Usta Yazar

Cihat
Yer: Bağlar
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 20:13
Faşizme HAYIR!
Yukarı
adıge26 Liste gör
Yazar

Hasan
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 20:21
12 Eylül gecsede kurtulsak artık
Seni Tahtına Oturtmadan Ölmek Haram Olsun EsEsim
Yukarı
bozüyük26 Liste gör
Usta Yazar

Akın TUNÇ
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 21:14

Hep aynı süslü kelimeler. Statüko, özgürlük, demokrasi, darbeler... Bırakın bu işleri neyin ne olduğunu herkes biliyor. ''Demokrasi bizim için bir amaç değil, araçtır'' derken, şimdi her biriniz demokrasi savunucusu olmuşsunuz. Demokrasi ayağına ülkenin karanlığa gömülmesine izin vermeyeceğiz. HAYIR, HAYIR, HAYIR!  

Yukarı
Fanatik26 Liste gör
Usta Yazar

Münür
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 04/Eyl/2010 saat 21:53
herkesin sizin gibi düşünmesini isteyemezsiniz

bir konuda birisi A der başka birisi B der yok A dedim sen niye B diyorsun falan filan herkesin kendi görüşüdür kimseninde tepki vereceği anlamına gelmez.

Y Ö N E T İ M    İ S T İ F A
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 124125126127128 183>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,594 saniyede hazırlanmıştır