eskisehirspor.com Giriş Sayfası
Forum Forum > ESKİŞEHİRSPOR > Kulüp
  Aktif Konular Aktif Konular
  FAQ FAQ  Forum Arama   Takvim   Kayıt Kayıt  Giriş Giriş

Konu KapalıBu Seneki Bilet Fiyatları (Anket)

Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1011121314 54>
Anket sorusu: Sizce Bilet Fiyatları Nasıl Olmalı?
Anket seçeneği Oylar Anket istatistikleri
54 [12,74%]
18 [4,25%]
253 [59,67%]
40 [9,43%]
54 [12,74%]
4 [0,94%]
1 [0,24%]
0 [0,00%]
Bu konu kapadı, anketi oylayamazsınız

Yazar
  Konu Ara Konu Ara  Konu seçenekleri Konu seçenekleri
eskikurt Liste gör
Deneyimli Yazar

muzaffer
Yer: Turkey
Online Durum: Offline
Direct Link To This Post Tarih: 12/Kas/2007 saat 23:08
d-smartın yorumcusu tunc kayacı  her hafta eskişehir taraftarı neden maca gelmiyor,benim bildiğim eskişehir taraftarı böyle bir macta stadı doldururdu ama bakıyorum her hafta seyirci azalıyor bunu anlamış değilim , gibi yorum yapıyor tunc beyin bilmediği şey bilet fiyatları,korkarım böyle giderse şampiyonluk macını da 2-3 bin kişiyle kutlayacağız.
en büyük eses gerisi hikaye
Yukarı
esesesin Liste gör
Deneyimli Yazar

esin varnalı
Direct Link To This Post Tarih: 12/Kas/2007 saat 23:29
    Haftasonu esparka gittim.Girmem çıkmam bir oldu.O kadar kalabalıktı ki bunaldım.Kanatlı da aynı şekilde.Tahminin carrefourda durum ayndır.Peki bu şehir madem bu kadar fakir bu insanlar parayı nereden buluyor çok merak ettim?Günde alışveriş merkezlerine giden ortalama 50000-100000 kişi neden 2 haftada bir stada gelemiyor?Önce bu soruyu cevaplayalım.Ya da maç saati maça gelemeyen bir arkadaş gitsin alışveriş merkezlerinden birine yemek katına otursun.Yer bulabilecek mi acaba?
      Kısacası asıl sorun halkımızın lükse ve rahata düşkün,yabancı hayranı heyecandan ve değerlerinden iz kalmamış bir halka dönüşmesidir.Her geçen yıl azalan bir heyecan ve taraftar sayımız var maalesef ama ben bunun sadece bilet fiyatlarıyla alakalı olduğuna inanmıyorum.Yazan arkadaşlar öyle bir yazmışlar ki tek sebep 15 ytl gibi algılanıyor.
     Sevmek bazen sevdiğinden ayrı kalmaktır.
     Konuşmakla olmuyor ama herşey.MAİL ADRESİM: esesesin1965@yahoo.com
     Durumu olmayan bir arkadaşı Kocaeli maçına ben götüreceğim.Maillerin arasından rastgele.....
renkelrimiz siyah kırmızı lakabımız kırmızı şimşeklerdir.sarı forma nerden çıktı arkadaş...
Yukarı
FairPlay Liste gör
Deneyimli Yazar

serdar
Direct Link To This Post Tarih: 12/Kas/2007 saat 23:48
Alıntı yapılan esesserkan26

serdar bey sanırım durumunuz yerınde yada sız eskısehır dısında yasıyorsunuz eskısehırın gelır duzeyının ne oldugnu bılmıyormusunuzdamı boyle konuyorsunuz gercekten anlayamadım ınsanlar ıcın buda bır hobı buda ınsanlar ıcın bır eglencedır ve bu eglencenın zevkı trıbunlerın dolu ve gosterılerıyle tadı cıkar ben sımdı anlıyorum ve bu sene daha ıyı anladım taraftarı olmayan takımlardakı futbolcular eskısehır e geldıklerınde neden bıze kafa tuttuklarını bu sene her sey guzel takım gercekten bu lıgde en ıyı futbol oynayan takım ve yenılmek gıbı bırseylerı akıllarından gecırmıyorlar ama bu sene o efsane taraftarımız yok nedenı apacık bellı ve sız bunu gormezden gelıyorsunuz sıze soruyorum bu sene hangı macta stadı full gordunuz gecen sene takım bundan kotuyken stad full cekıyordu ınanın korkuyorum eskisehir taraftarnıda kustururlerse bundan sonra bır oftas,ankaraspor,ıst.bld,gencler gıbı olmaktan burda yazmaktan herkes usandı ve bunları gorupte duyupta bırsey yapmıyorsa yonetım yazıklar olsun dıyorum
Sevgili Serkan,bu forumu ve yazdıklarımı takip ediyorsan,benim nerede yaşadığıma ve Eskişehir'in sosyo-ekonomik yapısını bilip bilmediğime dair böyle gereksiz  bir soru sormazdın.

Hep geçmiş günlerden bahsedincede bazı arkadaşlar ise tepki gösteriyorlar,ama olsun birde ben hatırlatayım;"Yıllar 70'li yıllar.O zamanlar Eskişehir'e 1 saat mesafede bir ilçedeyiz.ESES'in fırtına günleri.Maç günleri tüm ilçelerden otobüs otobüs taraftar akardı Eskişehir'e.Yol parası,maç parası,köfte parası,karton şapka parası,kimsede gocunmazdı.Babamın yaptığı masarafları hala hatırlarım memur haliyle.O dönemki burunlu otobüsler Kanlıpınar rampasını yarım saatte tırmanırdı dönüşte,yollarda böyle geniş değildi.Sabah çıkardık yola (bilet alabilmek için erken gelmek gerekirdi),gece dönerdik evimize.Her ilçeden,köylerden akın akın taraftar akardı Eskişehir'e.Kimisi otobüsle,kimisi kamyonla gelirdi stada kadar.(Şimdi stad 3-5 km.şehir dışına taşınacak diye UZAK diyenler bile çıkıyor,gülüp geçiyorum.) O dönemler bilet fiyatlarının bu kadar problem edildiğinide hiç hatırlamıyorum.Son birkaç yıldır çıktı bu  talep."

Bugün bazı arkadaşlarımız maçlara Ankara,İstanbul,Marmaris'ten geliyorlar.O kadar yol masrafı yapmalarına karşın bir tekinden bile  bilet fiyatları hakkında bir şikayet gelmedi.Bazılarıda her deplasmana gidiyor.

Rahmetli Şemsi'de her maça Beylikova'dan gelip dönüyordu.Onun masrafı çoğumuzdan fazlaydı.

Geçen sene Hasan Gül abimizden bende bir forma aldım.10 YTL'ye satıyordu.Öğrendimki o formaları 7.5 YTL'den alıp 10 YTL'ye satıyormuş.Bu hasta haliyle herhalde maç parasını çıkartıyordu bu şekilde.Üstelik hasta haliyle hem Eskişehir'de hemde deplasmanlardaki maçları kaçırmıyor.Hasan Gül'ün aylık gelirinin ne kadar olduğunu zannediyorsunuz?
Ama içindeki ESES aşkı,ona her türlü fedakarlığı yaptırıyor.Hayatı/sağlığı pahasına takımı yalnız bırakmıyor.Hastaneden kaçıp maça geliyor,ameliyatını bile erteliyor.

Biz ise hala maç 15 mi,10 mu 5 YTL'mi olsun diye tartışıyoruz.Ayda 20 YTL'yi bu takıma çok görüyoruz.(Böyle büyük bir takım ve sevda için ayda 20 YTL ödenemeyecek bir para değildir.Hepimiz bazı tasarruflarla bunu yapabiliriz.)Herşeyi yönetimden bekliyoruz.Hatta deplasmana gitmek için bedava otobüs,kumanya,bilet istiyoruz.
O zaman Hasan Gül'e yazık değil mi?

Son 30 yılda taraftarlık anlayışı ne kadarda değişti.Bizler bilet kaç lira olursa olsun yeterki stada girebilelim diye bir gece önceden stad önünde kuyruğa girer,stada girincede 8 saat güneş altında maç saatini beklerdik.Kapılar sabah 9-10'da kapanırdı.Şimdi ise bazı arkadaşlar maç biletleri ucuzlamazsa stada gelmeyiz diye  sersenişte bulunuyorlar.İnsan birşeyi çok istiyorsa,her türlü fedakarlığı gönülden yapar,yapmaya çalışır.
Hasan Gül gibi,rahmetli Şemsi gibi.

Bir tarafta 65-70'li yıllar,diğer tarafta 2000'li yıllar.
Nereden nereye....
Yukarı
curva_sud Liste gör
Deneyimli Yazar

Murat
Direct Link To This Post Tarih: 12/Kas/2007 saat 23:51

Bu öğlen 13te maçların başlaması işi çok ters ve yanlış birşey, hele hele cumartesi günü işi olan insanların en azından %50-60ı çalışmak zorunda,Maça gelebilenler ya dükkan kapatıyor ya amiriyle kavga ediyor, bence esas üzerinde durulması gereken durum budur.Maçlar en erken 15:00'te başlamalı,tabi ne yapılabilir bu konuda belirsiz.

Bence bilet fiyatları normal yönetimin sene başında belirlediği fiyatların arkasında durması lazım.Maçlar pazar ve öğleden sonra olursa o stadın en az %80i her durumda dolar.

Yalnız şöyle bir durumda var maalesef artan nüfus,şehrin göç alması gibi etkenlerden ötürü Ankara,İzmir,Antalya gibi kozmopolit bir kent olma yolundayız bunun sonucu olarak şehirde EsEs ilgisinin azalması doğal.Bu konuda acil çözüm yerel medya organlarının harekete geçmesi kalıcı çözüm ise, nereden gelmiş göçmüş olursa olsun genç ve çocuklara Eskişehir ve Eskişehirspor bilinci aşılanmasıdır.
Yukarı
scarface_hkna Liste gör
Usta Yazar

hakan
Yer: esk
Direct Link To This Post Tarih: 13/Kas/2007 saat 00:00
bence vali baba yı ya da kemal abiyi devreye sokalım bir şekilde yoksa başkan bizim halimizden anlamayacak..
benim anlamadığım ben bile normal bir hesaplamayla bilet fiyatlarının 10 ytl olursa gelirde pek fark olmayacağını bulabiliyorum da yönetim neden göremiyor
Takımların karakterlerini yöneticiler ve futbolcular değil,taraftarlar belirler.
Yukarı
kadirgulen Liste gör
Usta Yazar

kadir
Yer: Türkiye
Direct Link To This Post Tarih: 13/Kas/2007 saat 00:07

yaşım 27. 5 çocuklu dar gelirli bir işçi ailenin ortanca çocuğuyum, ne yazık ki rahmetli babam futbol düşmanı birisiydi. o yüzden nadir olarak verdiği harçlıklarda da sıkı sıkı tembih ederdi, maça gidersen bacaklarını kırarım diye. ilkokul yıllarında abilerimizin amcalarımızın yanlarında mahçup bir şekilde "abi beni de sokar mısın" diye yalvarırdık. ortaokul yılları geldi, yalı kazığı kadar boy olunca kimsenin yanında maça giremez olduk, harçlık tarifesi de değişmedi, , bir denedik iki denedik olmadı, sonra mecburen bilet almanın yollarını aramaya başladık. kırmızıtoprağı osmangaziyi bilenlere aşikar gelecektir kanlıkavak. ordan topladığımız bira şişelerini satarak maç parasını çıkardık tam 2 sene boyunca (afyon deplasmanına da yine bu şekilde gittim). lise yıllarında bedava dersaneye gitmekten kaynaklanan harçlık fonu direk eskişehirspora bilet parası olarak gitti Smile üniversite yıllarında (üniversiteyi ankarada okudum, her haftam deplasmandı) aldığım başbakanlık bursu ile içerde dışarda tribün kovaladım. şimdi allaha şükür maddi özgürlüğümü kazanınca bilet parası kaygım kalmadı...

bu benim hayat hikayem, ister inanın ister inanmayın. bilet parasını çok bulanların ajitasyon yaptığını düşnüyorum. bu demagoji ustalarının, sezon başında transfer yapılmayınca ve  yıldız oyuncu alınmayınca yöneticelere ilk veryansın eden grup olması da müthiş bir tezat olsa gerek. takımını seven taşın altına elini sokar.

öğrenci indirimine gelince...adım gibi eminim 30 yaşında eşşek kadar adamların bu kolaylığı su istimal edeceğinden. daha önceden söyledniği gibi açık tribünün enine bölünerek tarifelendirilmesi yada ne biliyim boyuna bölünerek alt açık üst açık şeklinde tarifelendirilmesi baya mantıklı bir çözüm.

p.s.yanlış hatırlamıyorsam bu yazdı yada geçen yaz da olabilir bilmiyorum. forumdan bir arkadaşımız, sırf kombine bilet almak adına burda iş aradığını duyurmuştu, yüksek bilet fiyatlarından sızlananlar biraz örnek alsınlar bu arkadaşı...
KKŞ
Yukarı
ES_Kadir Liste gör
Usta Yazar

Kadir Gürcan
Yer: Eskişehir
Direct Link To This Post Tarih: 13/Kas/2007 saat 00:09
Ben de pahalı diyorum ama düşmesinede pek sıcak bakmıyorum öğrencilere indirim olabilir belki.Yönetimi eleştiren arkadaşlar şu soruya cevap versinler biletler 10 lira olsun diyorsunuz o zaman neden 10 bin kombine satılmadı çünkü kombine alınca zaten 10 liraya denk geliyor fiyatlar bence asıl kombine almayanlar eleştirilmelidir.
Yukarı
alyans999 Liste gör
Usta Yazar

serkan nalbant
Yer: İrlanda
Direct Link To This Post Tarih: 13/Kas/2007 saat 01:06
 Arkadaşlar ben dün yakın bir akrabamın nikah töreni için İstanbula gittim.Nikahtan sonra gece 11.30 daki trene kadar vakit geçirmek amacıyla İstanbulda yaşayan koyu Galatasaraylı olan fakat hayatında ilk defa stadda EsES-Kartal maçını seyreden yani kısacası hiç  maça gitmemiş hep tvden seyretmiş fanatik beni cevahir alışveriş merkezine gezmek amacıyla.(bu arada esparkı alışveriş merkezi diye saymayın bence ilk önce bi cevahiri görün içinde lunapark bile var.)götürdü.Ali Samiyen stadına yaklasık 300 metre burası.Çıkışta abi hadi maça gidelim dedi.Tren saatini göz önüne alarak vakit geçmesi amacıyla  gittik maça.Bilet fiyatları 26 dan başlıyormuş ben şok oldum 2 kişi 52 vereceğim neyse kıramadım çocuğu verdim parayı adamı zorla eses maçına götürdük oda bizi meciyeköye götürdü.Seyreden olduysa özetleri filan  belki görmüştür stad bomboştu bilet fiyatları yüzünden gelmiyormuş kimse maçlara.Diyeceğim şu 12-13 milyonluk bir şehirde stad dolduramıyorlarsa takımlar bilet fiyatları yüzünden bizim  sözde bilet fiyatı sebebiyle stadın 3 de 2sini doldurmamız süper bir olaydır.
   Fakat asıl önemli olan daha öncede başka bir başlıkda belirtmiştim bizim stad 2.ligb de şampiyonluğa oynarken bile hıncahınc dolmadı bir kaç maç hariç.Bizim için asıl sebeb bilet fiyatları olsaydı bu takım geçen senelerde her maç ful tribünlere oynardı geçen senelerdemi bilet fiyatları pahalıydı seyirci gelmedi maçlara.En son 1.lige çıktığımız seneye kadar maçların en az yarısını ful tribünlere oynuyorduk.Çıktık 1.lige takım azıcık kötü gitmeye başladı tribünler boşalmaya başladı Güvenç hoca geldi düştü denilen takıma azıcık bir umut verdi tribünler yine ful çekti küme düşmemeye oynayan takım tribünleri doldurdu.Jimnastikçiler o sene gelene gidene yatmasaydı Cem Uzan hakemlere ayar çekmeseydi biz yine düşmezdik o sene.Ondan sonra çöküş başladı işte hiç bir maçı kaçırmayan babam bile maça gitmiyor artık sırf destek olayım diye kombinesini aldı ama maça gideceğim moralim bozulacak kötü oynayacaklar diye gitmiyor.Eskiden o stadı dolduran taraftarın takıma güvensizliği var hala ve  Eskişehirspor un kötü halleri arada yetişen nesli başka takım tutmaya meyilli yaptı.Neticede o stadın dolması bu stada gelmeyen takıma küsen veya arada başka takım taraftarlığına soyunan kesimin geri kazanılmasıyla mümküm olacaktır.Buda çok değil 5-6 hafta sonra eminim olacak.Bilet fiyatları şu an için sadece bahane BENCE

S.nalbant
Yukarı
anadoluyildizi Liste gör
Deneyimli Yazar

Behlul Ozkan
Yer: United States
Direct Link To This Post Tarih: 13/Kas/2007 saat 02:13

Ben kesinlikle hala insanlarda bu hafta boyle kazandik ama bu takim simdi tokezler fikrinin hakim oldugunu dusunuyorum. Daha insanlar sampiyonluga inanmiyor. Belki boylesi daha iyi. Takim uzerinde gereksiz stres olmuyor. Daha rahat cikiyor maclara. Herkes kendi ne yaptigini yaziyor. Ben yurtdisinda yasadigim icin maclara gidemiyorum. Ama kulube uye olarak yilda 240 lira odedim. Kendi acimdan bu sekilde destek oluyorum. Onumuzdeki yilin aidatini da odeyecegim. Biz elimizi cebimize sokmadan bu is olmayacak. Artik bu takimi Super Ligte izlemek istiyorum. Yeter artik 11 yildir. Insanlara Eskisehirspor'u tutuyorum dedigimde suratima salak salak bakmalarindan sikildim. Daha fazla sinirlenmeden kesiyorum.

Her zaman, her yerde ESES
Yukarı
negro_es Liste gör
Yazar

Erkan
Yer: ESKİŞEHİR
Direct Link To This Post Tarih: 13/Kas/2007 saat 03:01
         Bilmiyorum belki sizlere komik gelecek ama bence hiçbir zaman dolduramadığımız ve naklen yayınlarda kabak gibi gözüken açığın ön tarafını bir şekilde üst kısımdan ayırıp en azından ön kısmın bilet fiyatları 10YTL yapılamaz mı?
         Belki o zaman 15 YTL pahalı diyenler oraya girer.Bence böylelikle herkezin gönlü olur ve en azından kameraların gösterdiği yerlerde DOLU olur.

Başka türlü biz bu stadı dolduramayacağız. Bence bu düşünülmeli.

BU TAKIMA YAZIK OLACAK.................................!

Bu soruna yönetim ve taraftarlar olarak birlikte bir çıkış yolu bulmak zorundayız. Bu takım BİZİM sahip çıkalım. İş işten geçtikten sonra tüh be SÜPER LİGin ucundan döndük bir başka bahara demek istemiyorsak. Bişeylerden ödün vermek zorundayız.

O güzel ve fırtınalı günleri Büyüklerimizden duymak istemiyorum.
Bizzat kendim yaşamak istiyorum.Yönetim bu soruna mutlaka bir çözüm yolu bulmalı.

Türk futbolunun bu zor günlerinde 3 dandiklerin bile stadlarını dolduramadığı şu günlerde biz ES-ES'liler bunu başarmalıyız. Ve bizim tekrar dirilişimizi tüm TÜRKİYE ye göstermeliyiz. Çünkü biz ESKİŞEHİRSPOR'luyuz. 

Bir sevda masalı ES-ES
Yukarı
 Cevapla Cevapla Sayfa  <1 1011121314 54>

Forum Kısayol Forum İzinleri Liste gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu sayfa 0,483 saniyede hazırlanmıştır